Válečný veterán se po půl století shledal se svými dvojčaty. Pátral po nich desítky let

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
shledani rodina
Zdroj: Profimedia

Americký veterán seržant Allen Thomas se po návratu z války domů nepotýkal s problémy se začleněním do společnosti jako celá řada jeho kolegů. Poháněla ho totiž touha najít své ztracené děti. A téměř polovinu století se trápil tím, že hledal nějakou stopu. Teď se s nimi konečně mohl shledat.

Psal se rok 1966. Allen byl poslán na vojenskou službu a v Jižní Koreji se poznal s Connie. Tu si později vzal a měli dvojčata Sandru a Jamese. Jenomže rodinné štěstí netrvalo dlouho. Když přišlo povolání zpět do USA, musel Allen svou rodinu opustit.

Myslel si, že se s nimi jednou opět shledá. Jenomže netušil, jaké překážky mu osud hodí pod nohy. Zpočátku mohl svou ženu kontaktovat poměrně často, vyptával se na děti, posílali si dopisy skoro každý týden. Potom ale jejich vztah začal slábnout. Nakonec přišel Allenovi poslední dopis.

Kvůli válce neměl možnost získat informace

V posledním dopise, který tehdy Allen dostal z Jižní Koreji od své ženy, byla informace, že se zamilovala do jiného a že chce, aby si jejich děti vyzvedl. Prý už se o ně dál nechce starat. Jenomže přes jakoukoli další snahu o kontakt nedostal již veterán žádnou odezvu.

Pokoušel se ptát na úřadech, kvůli válce byla ale pravidla omezená, a on se tak od nikoho nic nedozvěděl. Po pár letech marného pátrání mu přišla informace o tom, že jeho žena zemřela a její partner se dál o děti sám starat nechtěl. Proto skončily v náhradní péči.

Allen se ale nikdy nevzdal. I když věděl, že to bude náročné, rozhodl se po dětech pátrat. A to i přes přibývající roky, tedy s vědomím, že budou již dvojčata dospělá, nepoznají ho a třeba ani nebudou mít o kontakt zájem. Sám se mezitím znovu oženil a jeho partnerka se rozhodla mu v hledání dětí pomoci.

Po půl století konečně šťastná stopa

Právě díky přibývajícím letům a měnícím se pravidlům se po dlouhé době podařilo konečně Allenovi s jeho novou ženou najít stopu. A to konkrétně na sociálních sítích, kde podle jména našel svého syna. Později zjistil, že jeho dcera má jméno změněné.

Když jim poprvé psal, byl nervózní. Očekával, že jeho zprávu možná budou považovat za vtip, že se s ním nebudou chtít vidět a že celé ty roky pátrání ve výsledku budou k ničemu. Jeho syn s dcerou ale naopak zareagovali nadšeně. Prý se odmalička zajímali o to, kdo je jejich otec.

Ačkoli byli po smrti matky odděleni, zůstali v kontaktu. Věděli, že se o ně otec nemohl postarat kvůli válce, nikdy je ale nenapadlo, že po nich celé ty roky pátral. Znovushledání tak nakonec proběhlo šťastně a Allen má konečně zpět svou rodinu. Ačkoli roky, které s dvojčaty jako s dětmi nestrávil, mu už nikdo nevrátí.

Zdroj: mirror.co.uk, spotlightstories.co

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články