Trojka ze Západního Memphisu: Byla odsouzena za vraždu chlapců v rámci satanistického rituálu. Po 18 letech ji pustili

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
West Memphis Three
Zdroj: Profimedia

V roce 1994 byli odsouzeni za vraždu tří malých chlapců. O 18 let později v roce 2011 ale soudy na základě nedostatku důkazů ukončily jejich trest, a zachránily jednoho z nich dokonce před popravou. Jaká tajemství ukrývá příběh tří mužů známých jako West Memphis Three?


Takzvaná Trojka ze Západního Memphisu má tři členy. Jsou jimi Damien Echols, Jason Baldwin a Jessie Misskelley mladší. Ti měli v roce 1993 v rámci satanistického rituálu zavraždit tři malé chlapce ve věku 8 let. Podle soudu ale nakonec k jejich usvědčení nebyl dostatek důkazů.

Usvědčeni za nepřesvědčivých okolností

5. května 1993 se ve West Memphis ztratili tři nejlepší přátelé. Rodiny Stevena Branche, Michaela Moora a Christophera Byerse po nich vyhlásily pátrání. Chlapci byli bohužel nalezeni jen o pár hodin později zavraždění, popisuje Brittanica.

Jejich nahá těla se našla v příkopu u silnice, všichni tři byli očividně před smrtí oběťmi násilného týrání, Christopherovi dokonce chyběly genitálie. Okamžitě se rozjelo pátrání po vrazích. Těmi byli nakonec usvědčeni tehdy ještě mladíci, které dnes svět zná jako West Memphis Three.

Trojka ze Západního Memphisu byla obviněna z toho, že v rámci pořádání jakéhosi satanistického rituálu chlapce zavraždila a jejich těla pak nechala v příkopu. Ačkoli se od začátku všichni tři muži bránili, úřady nejprve nebyly na jejich straně. A tak skončila celá trojice za mřížemi, zatímco se dále rozhodovalo o jejich osudu, uvádí E NEWS.

Nedostatek důkazů

Damien Echols byl nakonec odsouzen k trestu smrti. Jessie Misskelley junior a Jason Baldwin měli skončit za mřížemi na doživotí. Jenomže po letech vyšetřování nakonec soudy podle CNN rozhodly, že na prokázání viny mužů není dostatek důkazů.

V roce 2011 tak byli mladíci po odpykání 18 let trestu propuštěni s desetiletou podmínkou. A to na základě toho, že se na místě činu našly stopy DNA jejich, obětí, ale i dalších neznámých osob, které tak klidně mohly mít čin na svědomí.

Případ ale nebyl nikdy uzavřen. Loni v lednu podali právníci žádost o nové DNA testování pomocí systému, který dříve nebyl k dispozici. Ten měl zajistit lepší stopy z tkaniček, kterými byli zavraždění chlapci tehdy svázáni. Soudci žádost zamítli.

Zdroj: Brittanica, E NEWS, Aktuálně, CNN, Buzzfeed News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články