Transgender ženu zmlátili její spoluvězni. Do nemocnice se dostala až po 12 hodinách. Jako chlap prý měla něco vydržet

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vezeni
Zdroj: Shutterstock

Kristina Frostová se do vězení dostala za opakující se drobné krádeže. Už během policejních procesů s ní bylo jednáno s opovržením. A to podle všeho především proto, že se narodila jako muž, a ačkoli v době zatčení byla již podle občanského průkazu ženou, skončila nakonec v mužské cele.

Úřady se nějaký čas nemohly shodnout na tom, jak s Kristinou jednat. Úředně sice již byla ženou, ale neabsolvovala operaci, a tělesně tak byla považována za muže. Proto skončila v mužské cele, protože by pro ženy mohla být ohrožením.

Je ale nutné podotknout, že Kristina svou stavbou těla připomínala již tou dobou ženu, vážila sotva 70 kilogramů a byla spíše drobné postavy. Navíc vzhledem ke svému zločinu, který spáchala, nebyla nijak nebezpečná ani agresivní. Přesto skončila v pánské cele. A to ještě nevěděla, že v ní nepobude dlouho.

Po příchodu ji ihned zbili

Kristina přišla do vězení sice v typickém vězeňském mundúru, nicméně měla na sobě podprsenku a byla nalíčená. Její tři spoluvězni se do ní proto ihned pustili. Začalo to jenom narážkami, na které byla podle všeho Kristina zvyklá. Jenomže její nulová reakce násilníky jenom rozzuřila.

Nakonec se na ni vrhli, začali ji bít a poté, co upadla na zem, kopali ji do čelisti. Až přivolaní dozorci je dokázali od ženy oddělit. Místo toho, aby zavolali zdravotní pomoc, ženu pouze převedli do jiné cely na samotku. Tam čekala v bolestech dlouhých 12 hodin.

Dostala pouze základní ošetření, jenomže později musela být převezena do nemocnice a tam se zjistilo, že má zlomenou čelist. Po dvou operacích nemohla několik týdnů otevřít ústa a pravděpodobně bude mít v obličeji trvalé následky. Vrchní dozorce věznice se však k celému případ vyjádřil, že jako chlap by měla Kristina něco vydržet.

Šikana a diskriminace

Kristinin případ šokoval nejen veřejnost, ale také celou řadu pracovníků ve vysokých funkcích. Mnoho z nich nedokázalo pochopit, jak se vůbec Kristina do takového nebezpečí mezi tři silné muže jakožto úředně ženská osoba dostala. Jiní zase odsuzují jednání strážců.

V současné době se tak otevřela otázka, o které se už mluvilo v Británii v souvislosti s vězeními několikrát. Neměli by se transgender lidé zavírat do vlastních oddělených cel, kde nebudou ohrožením, ale ani v ohrožení? Mnoho úředníků ale argumentuje tím, že je transgender případů málo a zavádět kvůli nim vlastní zákony je nesmysl.

Jenomže na druhou stranu je tu i protiargument, že i kvůli jednomu zachráněnému zdraví se vyplatí myslet na ty, kteří jsou jiní. A kdo ví, jak by to mohlo dopadnout příště. Kristina má totiž podle mnohých štěstí, že to skončilo jenom zlomenou čelistí.

Zdroj: mirror.co.uk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články