Siamská dvojčata Abigail a Brittany mají řidičák a učí na škole. Každá jiný předmět

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
abby brittany
Zdroj: Profimedia

Dvojčata Abigail a Brittany se narodila 7. března 1990. Lékaři jim zpočátku nedávali velké šance na přežití. Dívky totiž přišly na svět jako siamská dvojčata. Jejich tělo přitom vypadá jako tělo jednoho člověka. Má dvě nohy a dvě ruce, k těm ale také dvě hlavy.

Ačkoli prvních několik dní doktoři mysleli, že dvojčata nemohou přežít, nakonec se ukázalo, že se mýlili. A nejen to, dívky společně dospěly a naučily se fungovat jako normální lidé. Dnes jsou z nich učitelky na základní škole, kde je děti milují.

Každá řídí jednu polovinu těla

Dvojčata mají dvě páteře, které jim splývají v jednu, dvě srdce ve společném oběhovém systému, dva žaludky, jedna játra, jeden střevní systém a jednu sadu reprodukčních orgánů, píše server The Things. Nejnáročnější pro ně bylo naučit se koordinovat pohyb.

Zatímco jedno z dvojčat totiž řídí pravou část těla, to druhé řídí levou. I obyčejná chůze je tak pro ně něčím, při čem musí vynaložit do spolupráce veškeré úsilí. I tak se jim ale podařilo například získat řidičský průkaz. Ten má každá z dívek vlastní.

„Abby má na starosti pedály a řadící páku. Já mám na starosti blinkry a světla. Ale někdy mě děsí, že sestra řídí ráda mnohem rychleji než já,“ pokusila se kdysi vysvětlit Brittany v rozhovoru pro The Daily Mail.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Abby and Brittany Hensel (@abbyandbrittany)

Pro lékaře jsou ženy skutečnou záhadou. Když přišly na svět, na jejich zádech se nacházela ještě jedna zakrnělá končetina, která byla chirurgicky odstraněna. Od té doby ale nemusely Abigail a Brittany podstoupit jedinou operaci a jsou jen minimálně nemocné, uvádí HitC.

Ačkoli mají jedno tělo, neznamená to, že by musely vždy onemocnět obě. Už se prý několikrát stalo, že zatímco jedna ze sester byla nachlazená, ta druhá se cítila zcela zdravá.

Každá vyučuje jiný předmět

Každé z dvojčat má svůj styl. Ačkoli se samozřejmě v mnohém musí shodnout, každá je ve skutečnosti jiná. Dvojčata vystudovala v roce 2012 vysokou školu a každá dívka získala svůj vlastní titul. Brittany miluje psaní, Abigail je milovnicí matematiky.

V současné době ženy učí na základní škole, každá vyučuje jinou třídu a jiný obor. Pro lidi ve svém okolí jsou sice stále něčím velmi zajímavým, většina už si na ně ale zvykla. Abigail i Brittany mají mnoho přátel a žijí v rámci možností ten nejnormálnější život, jaký si mohou dovolit.

Zdroj: The Things, HitC, Mirror, Instagram, The Daily Mail

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články