Teenagerka snědla vlastní vlasy. Neuvěříte, jak to s ní zamávalo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Žena vlasy
Zdroj: Shutterstock

Lidé si na světě pochutnávají na nejrůznějších delikatesách. Je samozřejmé, že každému chutná něco jiného. Pokud ovšem budete pojídat zvláštní pokrmy, lidé na vás budou koukat skrz prsty a vaše „podivné“ chutě se rychle rozkřiknou do širokého okolí.

Podívejte se, jakou „pochoutku“ snědla jedna dívka ve Velké Británii. Při běžném česání vlasů dostala pravděpodobně na něco chuť a první věc, která byla po ruce, byly vlasy. Proč by někdo jedl vlastní vlasy?

Nepříjemné bolesti

Sedmnáctiletá dívka, které se toto neštěstí přihodilo, šla původně do nemocnice poté, co dvakrát omdlela a během pádů si udělala modřiny na obličeji a na hlavě. Pokud jste ale někdy navštívili nemocnici, tak víte, že prohmatání břicha je zcela běžné.

Lékaři chtěli vyloučit poranění hlavy, ale při prohlídce zaznamenali nafouknuté břicho mladé dívky. Teenagerka uvedla, že za posledních pět měsíců zažila občasné bolesti břicha, které se během dvou týdnů před návštěvou v nemocnici zhoršily.

Doktoři ale také zjistili, že dívka měla v minulosti poruchy duševního zdraví. Dívka trpěla trichotillomanií, což je nemoc, kdy mají lidé neodolatelné nutkání trhat si vlasy.

Dalším problémem byla nemoc s názvem trichofagie, při které člověk pojídá vlastní vlasy a chlupy.

Velké množství vlasů v žaludku

Doktoři dívku vlasů ze žaludku zbavili. Jsme si jistí, že proces vyndávání nebyl dvakrát příjemný, doktoři ale objevili vlasovou kouli velkou čtyřicet osm centimetrů. Ta dívce zcela naplnila žaludek.

Pokud by vás zajímal proces, díky kterému doktoři kouli vyndali, jednalo se o běžnou operaci, při které lékaři odstranili vlasovou kouli, která byla tak velká, že zaplnila úplně celý žaludek mladé dívky.

Podle Národní organizace pro vzácné poruchy v určitém okamžiku svého života zažije tuto nemoc asi půl až tři procenta lidí. Pojídání vlasů může způsobit vážné komplikace, včetně neprůchodnosti střev, nebo dokonce smrti.

Dívka byla po operaci přijata na jednotku intenzivní péče a jídlo jí bylo podáváno pomocí sondy zasunuté do tenkého střeva, zatímco se jí uzdravoval nemocný žaludek.

Dotyčná byla z nemocnice propuštěna sedm dní po operaci a později sama navštívila psychologa.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články