Studie odhalila překvapivou věc, která dělá mužskou tvář atraktivní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz s jizvou
Zdroj: Shutterstock

Nízké sebevědomí je u lidí docela běžnou záležitostí. Lidé si nevěří, na všechno koukají kriticky a často zapomínají na to, že každý člověk je krásný. Pojďme společně prozkoumat mužskou tvář a zjistit, co je na ní nejatraktivnější.

Když se někdo zeptá, co je na mužích nejatraktivnější, nejčastější odpovědí jsou oči, tělo a úsměv. Myslete však na to, že každého může upoutat něco jiného. Studie publikovaná v magazínu Elsevier přišla s poznatkem, který by vás rozhodně nenapadl.

Všichni muži jsou krásní

Studie ukázala, že lehké zjizvení obličeje činí ve skutečnosti muže přitažlivějšími. Pokud se takový muž objeví na internetových seznamkách nebo ve společnosti, ženy po něm doslova šílí.

Vědci si nejsou zcela jisti, proč jsou jizvy na obličeji považovány za tak přitažlivé. Převládající teorie spočívá v tom, že mírné jizvy naznačují sílu, odvahu a osobnost, která ráda riskuje. Tyto body naznačují, že je muž velký samec a ničeho se nebojí.

Studie také uvádí, že úmyslné jizvy, jako jsou tetování nebo jizvy utrpěné rvačkou v hospodě, jsou vnímány odlišně ve srovnání s neúmyslnými jizvami, které mohou naznačovat zdravotní úraz. Takové jizvy od planých neštovic nebo chirurgických zákroků mohou vyvolat podvědomé obavy o zdraví a mužnost.

A co lidé bez jizev?

Přítomnost jizev na obličeji nijak nezměnila vnímanou atraktivitu žen, ale muži s jizvami na obličeji získávají mnohem větší úspěch. Zdá se však, že tyto doplňky fungují pouze pro krátkodobé vztahy.

Ženy s jizvami byly hodnoceny stejně atraktivně pro krátkodobé i dlouhodobé vztahy, zatímco muži bez jizev vypadali jako lepší materiál pro manželský život. Předpokládá se, že muži bez jizev vypadají něžněji, a proto by se stali více starostlivými partnery.

Tato studie byla pro výzkumný tým se sídlem v Liverpoolu překvapením. Věděli jste například, že kmen ve Venezuele často zvýrazňuje bitevní jizvy barvou na obličej a zvýrazňuje tak sílu a vytrvalost muže?

Pokud máte na tváři jizvu, chlubte se jí. Jak se ukázalo, s jizvou na obličeji jste s největší pravděpodobností přesně tím, co se snaží váš protějšek najít.

Zdroj: Health Digest
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články