Strašidelná evropská místa: Podivně deformované stromy, ostrov pro umírající a spousta duchů

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
Hoia Baciu
Zdroj: Shutterstock

Bojíte se rádi? Až budete mít příště chuť pustit si hororový film, vydejte se raději na místa, kde můžete hrůzu zažít na vlastní kůži. Přinášíme vám tipy na strašidelná místa v Evropě.

Evropská dovolená může být plná příjemných zážitků, od špičkové gastronomie po pohádkové hrady a kulturní výlety, ale můžete ji také naplnit strachem a otisky temné historie.

Ostrov Poveglia, Itálie

Kousek od pobřeží Benátek se nachází malý ostrov Poveglia, který byl kdysi domovem pro osoby umírající na dýmějový mor a později, na počátku 20. století, se na něm nacházel ústav pro duševně choré. Ve 30. letech 20. století zde měl dokonce šílený lékař provádět pokusy na svých pacientech.

Ostrov je nyní sice opuštěný, ale některé italské turistické společnosti vás na něj milerády pošlou.

Zámek Brissac, Francie

Tento strašidelně krásný zámek v údolí Loiry skrývá temné tajemství. Legenda praví, že zde v 15. století došlo k dvojnásobné vraždě. Nevěrná Charlotte de Breze a její milenec se stali oběťmi žárlivého manžela.

Žena se po zámku potuluje dodnes. Přezdívá se jí la Dame Verte („Zelená dáma“), protože nosí zelené šaty, a často ji lze spatřit ve věžní místnosti kaple.

Pevnost Akershus, Norsko

Tato středověká pevnost byla dokončena kolem roku 1300 a od roku 1950 v ní sídlila věznice. Tresty odnětí svobody v pevnosti Akershus často zahrnovaly těžkou fyzickou práci a kázeň se udržovala řetězy.

Dodnes přetrvávají zvěsti o šepotu a škrábání, které prý můžete slyšet po chodbách. Vstup do bývalé věznice je zdarma.

Les Hoia-Baciu, Rumunsko

Hoia-Baciu se nachází hluboko v Rumunsku, v klasicky zlověstné oblasti Transylvánie, a je jedním z nejstrašidelnějších lesů na světě. Mají se zde zjevovat duchové, prolétávat UFO a také se zde vyskytují podivné stromy. Mnohé z nich rostou cikcak nebo do spirály, což zatím žádný z vědců, kteří sem přijeli stromy zkoumat, nedokázal věrohodně vysvětlit. A co víc, každý strom, který se točí do spirály, se točí ve směru hodinových ručiček, uvádí web Independent.

Hrad Moosham, Rakousko

Hrad Moosham u Salcburku má děsivou historii. Během honu na čarodějnice v letech 1675 až 1690 v něm byly vězněny, mučeny a zabity stovky lidí, včetně osiřelých dětí. Těm, kteří unikli oběšení, byly useknuty ruce, jiní dostali cejch žhavým železem.

Mučírnu můžete navštívit při prohlídkách s průvodcem i dnes, pokud se odvážíte. Zaměstnanci a návštěvníci přísahají, že na sobě cítili něčí dech, někdo se jich dotýkal, slyšeli rány, kroky a bouchání dveří.

Zdroj: Independent, Travel and leisure, Norwegian

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články