Španělka strávila 500 dní sama v jeskyni 70 metrů pod zemí. Překonala rekord

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Beatriz Flamini
Zdroj: Profimedia

Většina z nás by asi dobrovolně v jeskyni žít rok a půl nechtěla. Španělská alpinistka Beatriz Flamini se ale rozhodla překonat světový rekord. Na začátku dubna po 500 dnech opustila jeskyni, kterou obývala sama a v naprosté izolaci od světa.

Rekord překonala Flamini téměř dvojnásobně. Doposud ho držela Christine Lanzoni, která v roce 2007 strávila v jeskyni 269 dní, připomíná BBC.

Nepřekonatelný zážitek

Vystoupení na světlo bylo po tak dlouhé době pro Beatriz něčím neuvěřitelným. Na očích měla sluneční brýle, aby ji denní světlo neoslepilo. Přece jenom po tolika dnech pod zemí si oči sice zvyknou na tmu, náhlé světlo by jim mohlo ubížit.

Stejně tak ženina imunita byla z vlhkého a temného prostředí velmi oslabená. Proto si museli blízcí, kteří ji u vchodu do jeskyně vítali, vzít roušky, aby ji náhodou něčím nenakazili.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Beatriz Flamini. Oficial (@beatriz_flamini)

Flamini žila rok a půl odříznutá od světa v jeskyni nacházející se 70 metrů pod zemí. Podle svých slov si ale zážitek velmi užila a je hrdá na to, že se jí povedlo překonat dosavadní rekord.

„Ráda bych vám odpověděla na otázky. Ale já jsem se rok a půl nemyla. Nepočkalo by to do tiskové konference?“ Vtipkovala podle serveru Unilad pro média, když vylezla z jeskyně konečně na světlo.

Pod neustálou kontrolou

Ačkoli byla Flamini v jeskyni sama, byla neustále kontrolována pomocí kamer. Odborníci zkoumali její psychické i fyzické zdraví, aby byli schopni zasáhnout v případě, že by se ženě v jeskyni něco stalo.

Do podzemí jí rovněž bylo doručováno jídlo a pití. Ovšem vždy tak, aby nedošlo k jejímu kontaktu s jiným člověkem. Podmínkou splnění rekordu totiž byla skutečně naprostá izolace od lidí.

Zdroj: Unilad, BBC, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články