Soví mláďata hnízdila na festivalu přímo pod pódiem. Dostala jména podle velkých rockových hvězd

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
sovy mladata
Zdroj: Profimedia

Skupinu Guns N‘ Roses poslouchají i divoká zvířata. Dvě mladé sovy se zúčastnily letošního festivalu Glastonbury, a aby nebyly vykázány, protože si nekoupily lístky, schovávaly se pod pódiem.

Jedná se samozřejmě o nadsázku. Ve skutečnosti soví mláďata o hudební zážitek vůbec nestála, ale zkrátka byla ve špatnou dobu na špatném místě.

Jmenovci členů kapely

Na jejich úkryt pod pódiem Pyramid Stage se přišlo během vystoupení skupiny Guns N‘ Roses. To je důvod, proč sovy dostaly jména podle členů kapely.

První nalezená sova, která se schovávala pod schody pódia, se jmenuje Axl podle zpěváka skupiny Axla Rose. Následující den byl odhalen úkryt i druhé sovy, která nese jméno Slash na počest uměleckého jména kytaristy Saula Hudsona.

Axl a Slash, pravděpodobně jde o bratry, nejprve putovali do organizace West Hatch Wildlife Centre v Tauntonu a poté zamířili do Secret World Wildlife Rescue (SWWR) v Somersetu.

Manažer sbírky SWWR David Plant uvedl, že mláďata musela být z hlasité hudby kapel jako Arctic Monkeys, Foo Fighters a nakonec i kapely svých jmenovců velmi vyděšená.

Netradiční využití pódia

„Když Guns N‘ Roses hráli ‚Welcome to the Jungle‘, určitě si neuvědomovali, jak blízko jsou vlastně divoké přírodě,‘ řekl Plant podle Sky News. Zároveň dodal, že celý případ ukazuje, jak je důležité před jakoukoli činností zkontrolovat své okolí, jestli se v něm nenachází divoká zvířata.

Rám jeviště zůstává na místě po celý rok, a proto si jej někteří ptáci mohou vybrat jako místo pro hnízdo. Sovy sice nejraději hnízdí v dutinách stromů, ale když není zbytí, usídlí se i v králičích norách nebo v člověkem vyrobených budkách.

Soví rodiče nejspíše upustili své hnízdo, jakmile začaly přípravy festivalu, a následné shromáždění fanoušků rockové hudby jim zabránilo v návratu.

Organizace SWWR má v plánu mláďata vypustit zpátky do přírody, tedy až se vzpamatují z intenzivního hudebního zážitku.

Zdroj: Sky News, Independent, Rolling Stone

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články