Smrt oblíbené televizní moderátorky trápí vyšetřovatele dodnes. Hlavní podezřelý zemřel

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Jill Wendy Dando
Zdroj: Profimedia

Jill Wendy Dando byla britská novinářka, televizní moderátorka a hlasatelka. Zemřela v roce 1999, okolnosti její smrti ale doposud nebyly zcela objasněny. Hlavní podezřelý totiž zemřel v roce 2000, a případ je tak doposud označen jako nevyřešený.

Přezdívalo se jí Zlatá dívka britské televize. Byla velmi oblíbenou moderátorkou. Když ji objevili přede dveřmi jejího obydlí, měla v hlavě jedinou díru po kulce a v ruce držela klíče od svého BMW.

Hon na jejího vraha se stal jedním z největších vyšetřování v historii Británie. Vyšetřováno bylo celkem 2000 podezřelých, uvádí Independent. Přesto vrah nikdy nebyl dopaden.

Řada spekulativních teorií

Smrt moderátorky svět velmi zasáhla a i po více než 20 letech se stále v médiích řeší. V lednu letošního roku Netflix oznámil, že vyjde dokumentární snímek, který okolnosti smrti slavné moderátorky popisuje.

Mnoho lidí doufá, že snímek prozradí něco nového. Podle policie ale existuje pouze řada spekulací a žádná možnost, jak najít skutečného vraha po tolika letech, už není. Přesto se případem úřady stále s malou nadějí zabývají.

Hlavní podezřelý zemřel

Podezřelých policie vyšetřila opravdu mnoho. Většina z nich se skutečně provinila nějakým tím násilným činem a vyšetřování smrti novinářky vedlo k odhalení mnoha menších zločinů.

Ve většině případů se však ukázalo, že se smrtí Jill Wendy Dando nemají podezřelí nic společného. V roce 2012 policie přišla na stopu muži, který je veřejnosti dodnes známý jen jako srbský válečník Arkan.

Podle všeho právě on měl motiv i možnost v roce 1999 Jill zavraždit. To už se ale nejspíš nikdy nepodaří dokázat, protože on sám byl v roce 2000 zavražděn. Někteří lidé věří tomu, že právě on byl vrahem. Jiní ale stále spekulují o tom, že skutečný pachatel běhá na svobodě.

Zdroj: Vice, Independent, Daily Mail, Hello!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články