Skippy: Australský seriál o inteligentním klokanovi se stal oblíbený po celém světě

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Skippy
Zdroj: Shutterstock

Australský seriál Skippy pobláznil mnoho dětí v mnoha zemích. A stal se oblíbeným také u dospělých. Snímek o malé klokaní samičce vznikal v letech 1967 až 1969 a popisoval život zvířete a jeho lidských přátel. U nás se proslavila až daleko později jeho novější verze.

Australské televize tehdy vysílaly pouze černobíle. Z důvodu zvýšení atraktivnosti nicméně Skippy dostala barevnou podobu, píše Kinotip2. A fungovalo to. Nebo šlo o zajímavé téma, které snímek tehdy tolik proslavil?

Hlavní hrdinové se dnes herectví nevěnují

Ed Deveraux si ve snímku zahrál strážce parku Matta Hammonda. Společně s ním se staly hlavními hrdiny jeho dva seriáloví synové: Sonny (Garry Pankhurst) a Mark (Ken James).

Garry se dnes ve svých 66 letech věnuje marketingu, herectví se vzdal už dávno. Ken se nějaký čas věnoval divadlu, později se z něj stal šéfkuchař.

Hlavní hvězdou je nicméně klokaní samička. Ta v seriálu ztvárnila nadprůměrně inteligentní zvíře, které dokázalo porozumět každému lidskému slovu, díky tomu zastavovalo padouchy a stalo se také nerozlučnou součástí lidské rodiny.

V Austrálii jde o velký úspěch

V roce 2018 server Kids News uvedl, že i po 50 letech je seriál Skippy považován v Austrálii za jeden z nejúspěšnějších vůbec. I po letech se často vysílá v tamních televizích a roztomilé malé zvíře milují děti i dospělí.

Seriál se vysílal ve 128 zemích světa a byl přeložený do 25 jazyků. U nás bohužel jeho původní verze rychle upadla v zapomnění. O něco úspěšnější bylo nové zpracování z roku 1992.

Zdroj: YouTube, Kinotip2, Kids News, iDNES, Alchetron, New Idea

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články