Shelly Knotek: Sadistka, která tyranizovala celou svou rodinu. Má na svědomí tři úmrtí

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
tyrane deti
Zdroj: Shutterstock

Michelle „Shelly“ Knotek vedla se svým mužem Davidem a třemi dcerami zdánlivě normální život. Za dveřmi jejich domu se však odehrával horor plný násilí a vražd. Shelly byla všechno, jen ne milující žena, za kterou se vydávala.

Michelle „Shelly“ Knotek, narozená 15. dubna 1964 ve městě Raymond ve státě Washington, vypadala na první pohled jako obyčejná žena žijící na venkově se svým manželem a třemi dcerami. Předcházela jí pověst obětavé ženy, která ráda pomáhá lidem v nouzi.

Avšak pod povrchem tohoto idylického života se skrývala hrůza, která postihla všechny, kdo vešli do jejího domu.

Raná léta sadistky

Jak uvádí web All That´s Interesting, Shelly a její dva bratři žili v prvních letech života s psychicky nemocnou matkou Sharon, která holdovala alkoholu. Když bylo Shelly šest let, matka rodinu opustila. Děti pak odešly žít ke svému otci Lesu Watsonovi a jeho nové ženě Lauře Stallings.

Místo toho, aby se Shelly o mladší bratry starala, trápila je a peklo ze života se snažila udělat i dalším členům rodiny.

Svého otce obvinila ze znásilnění, které lékařská prohlídka později vyvrátila.

Falešně obvinila i svého dědečka, tentokrát z týrání. V dospělosti přistoupila Shelly k ještě horším praktikám.

Přichází první oběť

V době, kdy se vdala za Davida Knotka, již za sebou měla dvě manželství a měla dvě dcery, Nikki a Sami.

S Davidem Knotkem měla ještě třetí dceru Tori, která zpočátku týrání unikala. V roce 1988 se do domu Shelly nastěhoval její třináctiletý synovec Shane Watson.

Knotek začala Watsona mučit téměř okamžitě. Stačilo, aby šel bez povolení na záchod, a musel za trest stát nahý venku v mrazu, zatímco ho polévala vodou. Fyzickému a psychickému týrání neunikly ani její dcery.

První vražda

Jen několik měsíců poté, co se Shane do domova nastěhoval, otevřela Shelly dveře dalšímu člověku v nouzi: Kathy Loren, staré přítelkyni, která přišla o práci.

Také Loren byla vystavena brutálnímu zneužívání, kterému později podlehla.

Aby si zajistila mlčenlivost, přesvědčila Shelly manžela a děti, že budou uvězněni, pokud někomu řeknou o úmrtí Kathy.

Na manželčin příkaz David Knotek mrtvolu spálil a společně popel rozprášili.

Synovce nechala zastřelit

Shane si uvědomoval skutečné hrůzy svého okolí, a proto v únoru 1995 vymyslel plán, jak se dostat ven.

Podařilo se mu pořídit fotografie Kathy, když ještě žila, byla podvyživená a zbitá a žila ve studeném sklepě vedle radiátoru. Ukázal Nikki fotky a řekl jí svůj plán: Chtěl to ukázat policii.

Ale Nikki, vyděšená z toho, co by se mohlo stát, vše prozradila své matce. Ta přikázala Davidovi, aby Shanea střelil do hlavy.

Stejně jako u první oběti manželé tělo spálili a popel rozptýlili nad vodou.

Po třetí vraždě získaly dcery odvahu

Než si je spravedlnost našla, vzali si Knotkovi ještě jednu oběť: Rona Woodwortha, přítele Shelly, který se k ní nastěhoval v roce 1999.

Ten nakonec dostal příkaz skočit ze střechy. Následkům pádu muž podlehl a skončil zakopaný na zahradě.

Teprve Woodworthovo „zmizení“ přimělo nejmladší dceru Tori k akci. Její starší sestry se v té době už odstěhovaly, ale když jim Tori řekla o osudu Woodwortha, obrátily se na policii. David a Shelly Knotkovi byli zatčeni 8. srpna 2003.

Oba jsou již na svobodě

David Knotek byl v roce 2004 odsouzen za vraždu sedmnáctiletého synovce Shanea Watsona. V roce 2016 byl podmínečně propuštěn.

Shelly byla odsouzena za vraždu druhého stupně a neúmyslné zabití v případě smrti Kathy Loren a Ronalda Woodwortha na 22 let za mřížemi. Jak uvádí Daily Mail, na svobodu se dostala 8. listopadu 2022.

Zdroj: Daily Mail, Medium, All That´s Interesting, New York Post

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články