Šest nohou a dva ocasy: Takto vypadalo jediné štěňátko svého druhu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pes se šesti nohama
Zdroj: Profimedia

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Majitel fenky jménem Skipper má to štěstí, že má o půl psa k pomazlení víc. Štěňátko se totiž narodilo se šesti nohami a dvěma ocasy.

Každý z nás si dovede představit, jak vypadá normální pes. Roztomilý chlupáč se čtyřmi nohami, který dělá člověku společnost a zlepšuje mu náladu, když se cítí sám.

Skipper je ale jiný. Je to originál jediný svého druhu. Veterináři nejen že nikdy nic podobného neviděli, ale dokonce tvrdí, že ani v publikacích, které existují, nenašli o šestinohém psu jedinou zmínku.

Měla se narodit jako jedna z dvojčat

Skipper je fenka, která přišla na svět se šesti nohami, dvěma ocasy a dvěma páry reprodukčních orgánů. Prvních pár dní jí nikdo nedával velkou šanci na přežití.

Po pár dnech se ukázalo, že je zdravá, má spoustu energie a chuti do života. Narodila se 16. ledna a dodnes není důvod se obávat, že by její život byl kratší než jakéhokoli jiného psa.

Po prozkoumání veterináři bylo zjištěno, že se její matce měla pravděpodobně narodit dvojčata. Ale jelikož k tomu nikdy nedošlo, zbytek zakrnělých orgánů zůstal na jediném živém organismu.

pes se šesti nohama

Zdroj: Profimedia

Díky tomu došlo k tomu, že se místo jednoho živého a jednoho mrtvého štěněte narodila pouze Skipper, ale jako podivné zvíře, které nikdy nikdo neviděl.

Všechny její nohy fungují, orgány má zdravé

Několik dní po narození psa se ukázalo, že všech šest jeho nohou je funkčních, stejně tak i oba její ocasy jsou citlivé a reagují na podněty.

Když se štěně učilo chodit, potvrdilo se, že mu nohy mohou pomoci k udržení stability. Ačkoli tak byly podány některé návrhy na to, aby prošla Skipper amputací, nakonec to nebylo nutné.

Stejně tak jako jsou funkční všechny její nohy, i vnitřní orgány psa jsou podle veterináře v pořádku a Skipper má před sebou dlouhý a spokojený život.

Vlastníkům Skipper byla navíc ochránci zvířat, dobrovolníky a veterináři poskytnuta finanční pomoc. Díky vybraným penězům mohli poplatit účty za lékaře a výzkumy na psovi prováděné.

Rodina je s pejskem dodnes spokojená a šťastná, a i když je stále veterináři hlídán jeho stav, vypadá to, že fenka bude skutečně žít dlouho a bez jakýchkoli problémů. A svým majitelům bude přinášet radost jako každý normální pes.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články