Sériový vrah: Zavraždil 14 lidí. I přesto, co prováděl s jejich těly, si našel ve vězení manželku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
richard ramirez
richard ramirez

Případy sériových vrahů se často dostávají do novin včetně spousty podrobností. Díky tomu o nich lidé vědí a v některých případech je mohou i kontaktovat, ať už z osobních, nebo profesních důvodů.

Doreen Lioy byla nejprve jen jednou z desítek žen, které Richarda Ramireze do vězení kontaktovaly. Ale ona byla tak vytrvalá, že jejich vztah po čase zesílil.

Noční pronásledovatel

Richard Ramirez se proslavil pod přezdívkou Night Stalker, česky noční pronásledovatel. Tu získal proto, že většinu svých zločinů páchal v noci a policie dlouho neznala jeho pravé jméno.

Ačkoli většina sériových vrahů má ke svým obětím nějaké preference, Ramirez byl jiný. Zavraždil všechny, kteří mu přišli do cesty. Mezi čtrnácti oběťmi tak byli ženy i muži.

Některým bylo kolem dvaceti, jiní byli už v důchodu. Ramirez se vloupával do domů i obchodů a kdykoli se mu někdo jevil jako překážka, bez milosti se ho zbavil. Údajně s některými těly prováděl satanistické rituály.

Chycen byl nakonec při vloupání do samoobsluhy, kde ho poznala skupinka lidí, která viděla několik dní předtím jeho podobiznu v novinách. Přivolaná policie Ramireze zatkla a ten byl později odsouzen k doživotnímu vězení.

Nepomohl mu ani fakt, že podle psychologů mohlo mít na jeho chování vliv jeho dětství. Žil s otcem, který ho opakovaně zneužíval a bil, právě proto si vypěstoval silnou nenávist téměř ke všem lidem.

Nikdo z přátel nechápal Doreeninu lásku k vrahovi

Začalo to několika dopisy, které se nakonec změnily v intenzivní komunikaci. V průběhu jedenácti let dostal od jedné jediné ženy Ramirez sedmdesát pět dopisů.

Není jasné, zda i on miloval ji, nebo pouze toužil po pozornosti, v roce 1996 však každopádně došlo ke svatbě mezi odsouzeným Richardem Ramirezem a jeho milou Doreen Lioy.

Ona sama přiznala, že se reakci přátel nedivila. „Kdyby mi někdo z mých blízkých řekl, že si bude brát odsouzeného vraha, asi bych také kroutila hlavou,“ říká. „Ale já jsem věděla, jaký Richard opravdu je.“

Lioy celou dobu věřila v Ramirezovu nevinu, a to i přesto, že důkazy mluvily jasně, a dokonce se i on sám k několika vraždám přiznal.

„Je laskavý, zábavný a okouzlující. Je to můj blízký přítel, není jako ostatní muži. Zkrátka cítím, že on je ten pravý,“ řekla při jednom z rozhovorů Lioy.

V roce 2013 nakonec Ramirez zemřel na komplikace s buňkami. Podle záznamů spolu několik let před smrtí manželé nemluvili, co se mezi nimi stalo a zda se chtěli nechat rozvést, ale není úplně jasné.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články