Sazka pomáhá rozhýbat děti v dětských domovech. Letos darovala už 300 jízdních kol

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
sazka
Zdroj: Sazka

Společnost Sazka už dlouhodobě podporuje cyklistické závody. Během akce také pravidelně předává dětem z dětských domovů BMX kola, která udělají radost, zároveň jsou ale také motivací dětí a mládeže ke sportu. Tato dobročinná aktivita se týkala i letošního Závodu míru juniorů.

Vítězem sportovní události se stal německý závodník Emil Herzog. Ten se mohl radovat ze svého vítězství, k výkonu v závodě ho ale motivovalo i předávání kol dětem z dětských domovů, ke kterému došlo v úvodním prologu akce. Letos poprvé si svá kola vyzvedly děti z Dětského domova Tisá.

Sazka dětský sport podporuje dlouhodobě. Jak úplně malé děti, tak i ti starší a dorostenci jsou díky tomu motivováni na sobě pracovat a dětské domovy jsou vděčné nejen za to, že se děti zabaví, ale také za to, že dělají něco pro své zdraví. Jen za letošní rok bylo tímto způsobem rozdáno 300 jízdních kol.

Snaha rozhýbat české děti

„Každou naši podporu sportu se snažíme propojit s dlouhodobým plánem rozhýbávat české děti. Zároveň si vybíráme takové projekty, které stejně jako naše hry baví velkou část široké veřejnosti,“ říká tisková mluvčí Sazky Veronika Diamantová. A její slova potvrzují i statistiky.

Nedávný průzkum totiž prokazuje, že 4 z 5 Čechů pravidelně jezdí na kole. Co se týče amatérské cyklistiky, snaží se v současné době nejvíce společnost zaměřit na pomoc znevýhodněným dětem, dětem bez domova a ze sociálně slabších skupin.

Milionáři a cyklistika

Loni se v České republice díky loterii stalo milionáři celkem 250 lidí. Sazka se podle svých slov rozhodla, že tento rekordní počet převede na dárek pro děti. A ani v tomto případě se nejedná o nic jiného než o snahu rozšířit popularitu cyklistiky.

„Za každého výherce milionové částky Sazka věnovala kolo a helmu do dětských domovů po celé České republice. Kola jsme navíc dětem předali formou překvapení na sportovním dni, což způsobilo opravdu krásné a spontánní reakce. Pro většinu dětí to bylo jejich první kolo v životě,“ vysvětlila Diamantová.

„Náš domov je stranou městského ruchu, nachází se v chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Je zde nádherně. Skály, lesy, voda, cyklostezky a nepřeberné možnosti volnočasových aktivit. Jsme nadšeni darem, který si z Litoměřic odvážíme,“ říká Milan Vostrý, ředitel Dětského domova Tisá.

Další děti budou moci podle jeho slov vyjet do terénu, radovat se z krásných kol a užít si jízdy v úžasném prostředí kolem obce Tisá. „Děkujeme Sazce za přátelství, které děti v dětských domovech vždy ocení. Není nic cennějšího, než podaná ruka těm, kteří to nejvíce potřebují,“ doplňuje.

Zdroj: Sazka

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články