Rodina dala muži bez domova práci. Odvděčil se jí únosem a opakovaným znásilňováním jejich dcery

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Smart Elizabeth
Zdroj: KOMUnews, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Elizabeth Smart byla obyčejná čtrnáctiletá dívka, která netušila, že by se jí mohlo v jejím vlastní domě cokoli stát. Jednoho dne jí ale v noci zaskočil s nožem na krku muž, jehož velmi dobře znala. A i když její sestra jen předstírala spánek, nepodařilo se jí zachránit sourozence před únosem.

Všechno to začalo dobrým činem její matky. Ta podle Good Morning America nabídla bezdomovci prezentujícímu se pod jménem Immanuel, aby si u nich doma přivydělával. Muž skutečně několikrát přišel, pak ale zničehonic o práci ztratil zájem.

Elizabeth se s ním setkala až po půl roce, a to právě s nožem na krku. Její sestra byla svědkem únosu, nedokázala však strachy nic podniknout. Druhý den pak na policii vypověděla, že muži neviděla do obličeje, jeho hlas ale už někde slyšela.

Prošla si peklem

Elizabeth Smart byla uvězněna mužem, kterému její rodina kdysi pomohla, a jeho partnerkou. Ti ji drželi v kempu zhruba 30 kilometrů od jejího vlastního bydliště, píše CBS NEWS.

Pár pravidelně nutil dívku brát drogy a pít alkohol, aby se nemohla bránit při týrání a znásilňování. Elizabeth si tak prošla peklem.

Nakonec s ní pár odcestoval do San Diega, kde se údajně pokoušel najít další mladou dívku na své zvrácené hrátky.

Její sestra si vzpomněla

Jediné vodítko, které policie měla, byl hlas, který malá dívka prý už někde slyšela. Kriminalisté proto vyslýchali jednoho z dalších bývalých zaměstnanců rodiny. Ukázalo se ale, že jde o falešnou stopu.

A pak si najednou jednoho dne sestra Elizabeth vzpomněla, odkud hlas zná. Ačkoli rodina i policie byli k jejímu tvrzení skeptičtí, sestavili portrét, který jim pomohl dostat se k Immanuelovi.

Skutečně se ukázalo, že s partnerkou ve svém zajetí dívku drží. Ta tak byla osvobozena, procesy s jejími vězniteli ale probíhaly ještě několik let. Nebylo totiž jasné, zda je Immanuel příčetný a zda může být souzen.

Jeho partnerka nakonec vypověděla, že byla manipulována a dívku týrala jen na jeho rozkazy. V roce 2018 byla podmínečně propuštěna, uvedl server Biography. Mitchell byl nakonec označen jako způsobilý a soud ho potrestal doživotím.

Zdroj: Biography, CBS NEWS, Good Morning America

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články