Ředitel školy ve Velké Británii žákům zakázal mobilní telefony i některé účesy. Srovnávají ho s ďáblem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Great Yarmouth Charter Academy
Zdroj: Profimedia

Někteří učitelé jsou přísní, jiní zase méně. To platí na většině škol. Na jedné akademii ve Velké Británii je to ale jinak. Přísní jsou tu všichni učitelé. A to tak, že dokonce i odborníci nad tím kroutí hlavou. Great Yarmouth Charter Academy je považována za jednu z nejpřísnějších škol světa.

Ředitel Barry Smith převzal podle serveru Daily Mail školu ve chvíli, kdy měla jedny z nejhorších výsledků v zemi. Za pár let se mu z ní podařilo udělat instituci, která posílá do světa žáky skvěle připravené. To ale za cenu toho, že během několika let výuky prochází velmi přísným režimem.

Extrémní pravidla

Na škole je třeba dodržovat opravdu velkou řadu pravidel. Ředitel například žákům zakázal mobilní telefony, které musí studenti nechat doma. Spát chodí na jeho nařízení v půl desáté večer, a škola dokonce v tomto ohledu dělá i namátkové kontroly.

Studenti pak vstávají v šest hodin ráno. Ředitel dále zakázal žákům určité druhy populárních účesů, netoleruje jim prsteny, řetízky ani přívěsky. Velmi přísná jsou pak i pravidla během výuky.

Žáci například musejí sedět vzpřímeně s rukama za zády, pokud nejsou vyvoláni. Vzít tužku do ruky mohou jenom na pokyn učitele. Ke svým kantorům musejí být uctiví a například nepozdravení učitele se trestá i vyloučením žáka ze školy, popisuje The Guardian.

Jakýkoli fyzický kontakt mezi studenty je zakázán. A to včetně obyčejného podání ruky. Navíc si žáci nesmějí do školy nosit vlastní jídlo, musejí jíst pouze to, co pro ně připraví kuchaři ve školní kantýně. A to dokonce i k snídani a svačině.

Ředitele srovnávají s ďáblem

Žáci na škole přísný režim dodržují. Z učitelů, a především pak z ředitele, mají na první pohled respekt. Podle BBC se také ukázalo, že nová pravidla dokázala jen za pár let ze školy udělat instituci s velmi dobrými výsledky.

Na sociálních sítích pak ale studenti ředitele připodobňují k ďáblovi, který jim dělá ze života peklo. Objevilo se dokonce obvinění, že si fotografuje během hodin výstřihy studentek. To se sice později nepotvrdilo, ředitel z toho ale měl nějaký čas problémy.

Na přísnosti pravidel to ale vůbec nic nezměnilo. Proti pravidlům školy se bouří nejen studenti, ale také jejich rodiče, a dokonce i vyučující jiných škol. „Dobrá disciplína je rozhodně něco, co na škole chceme, ale ne za cenu krutého psychického týrání dětí,“ myslí si například Stuart Lock, učitel školy v Bedfordu.

„Potřeby žáků by měly zůstat prvořadé. Máme samozřejmě přísné kantory, ovšem myslíme především na to, že žáci jsou ve věku, kdy se potřebují projevit,“ vyjádřil se pak pro BBC také Nick Moss, ředitel akademie Minchinhampton.

Zdroj: Great Yarmouth Charter Academy, The Guardian, BBC, Daily Mail

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články