Řecko je země mnoha pláží a zajímavých památek. Užijte si dovolenou aktivně a naplno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Recko
Zdroj:123RF

Řecko stále patří mezi destinace, které Češi během letních měsíců navštěvují velmi rádi. A to nejen kvůli moři. Tato země nabízí celou řadu zajímavých pláží, kde si můžete užít pobyt na sluníčku a koupání v průzračné vodě, ale mimo jiné také mnoho památek.

Pokud jedete na dovolenou do Řecka, možná máte v plánu se celé dny jen povalovat na pláži a odpočívat. Nikoho ale stejná činnost nebaví dva týdny v kuse. Proložte si odpočinek také nějakým tím aktivnějším výletem a navštivte slavné řecké památky.

Nejlepší řecké ostrovy

Řecko je země plná ostrovů a většina z nich slouží jako oblíbené destinace právě pro letní dovolenou. Například ostrov Santorini je proslulý svými vysokými útesy a typickou modrobílou architekturou. Setkat se tu můžete mimo jiné také s léčivým černým pískem.

Pokud máte rádi rozmanitost, navštivte ostrov s názvem Kefalonie. Tady totiž najdete nejen krásné pláže a čistou vodu, ale také přírodu, která láká na pozdní večerní procházky. Na ostrově se také nachází celá řada slavných podniků, kde můžete ochutnat typická řecká jídla.

Ostrov Mykonos si užijete především v případě, že patříte k milovníkům nočního života. Přes den nabízí možnost navštívit například nejrůznější staré mlýny, kterými je proslulý, v noci je tu ale velmi živo a nudit se rozhodně nebudete.

Zapomenout pak samozřejmě nesmíme ani na Krétu, kde se nachází legendární palácový komplex. Ostrov nicméně láká především na své nádherné pláže a také na noční život, který je zde taktéž velmi bohatý.

Nezapomeňte na slavné památky

Řecko je kolébkou antické civilizace a domovem mnoha ikonických památek. Navštivte proto například Akropolis v Athénách, posvátné Delfy s věhlasnou věštírnou a ruinami Apollónova chrámu nebo Mykény, kde najdete mimo jiné hrobku krále Agamemnona.

Pokud máte rádi řecké příběhy, můžete se také podívat do města Knóssos, kde leží pozůstatky minojského paláce spojovaného s legendou o Minotaurovi. Velmi zajímavým místem je i Meteora, komplex ortodoxních klášterů postavených na skalních útvarech.

Zdroj: Koktejl, Kdy Jet, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články