Raymond Theodore Robinson: Po zásahu proudem přišel o oči, nos a ruku. Stal se strašákem dětí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vydeseny chlapec
Zdroj: Shutterstock

Raymond Theodore Robinson prožil velkou část svého života bez očí, nosu a pravé ruky. I proto byl známý jako strašák malých dětí, které se jeho vzezření bály. Především pro ně měl být ale odstrašujícím případem. Svá zranění si totiž způsobil jako malý sám svým nezodpovědným chováním.

Narodil se v roce 1910. Když mu bylo 8 let, rozhodl se vylézt po sloupu k ptačímu hnízdu. Jenomže netušil, že je na mostě zavedeno elektrické vedení, které navíc o rok dříve jednoho chlapce usmrtilo, píše History Defined.

Bojovník, který se nevzdal života

Po zásahu proudem neměl chlapec příliš šancí na přežití. Lékaři rodině předem sdělili, že by se měla připravit na nejhorší. Raymond ale bojoval a po několika měsících se dokázal postavit na vlastní nohy.

Měl znetvořený obličej, neviděl a musel se naučit žít bez ruky. Zůstal se svou rodinou a živil se výrobou kožených pásků a peněženek. Během dne se venku příliš neukazoval, aby neděsil svým vzhledem. Po večerech se ale rád procházel podél silnice u lesa.

Raymond Robinson

Zdroj: Wikipedie

Právě při těchto procházkách býval často viděn maminkami s dětmi, které své ratolesti následně strašily tím, že si pro ně takzvaný „Zelený muž“ přijde. Také je varovaly, že pokud nebudou poslouchat, stane se jim to samé.

Žijící legenda

O muži, kterému měla zásahem proudu zezelenat kůže, se vyprávělo mnoho příběhů. Ti, kteří ho neviděli naživo, měli podle webu All that’s Interesting za to, že jde jenom o vyprávění. Mnozí se potom divili, když na něj skutečně narazili.

Raymond Theodore Robinson strávil velkou část svého života v nemocnicích. Když se totiž slepý procházel po silnici, několikrát ho srazilo auto. On se ale svého života nevzdal, odmítal jen sedět doma a spoléhat na pomoc ostatních.

Nakonec žil poměrně spokojený život, mezi přáteli byl podle Redditu velmi oblíbený. A ačkoli se ho děti bály, on věděl, že je pro ně vlastně pozitivním odstrašujícím příkladem. Zemřel v roce 1985 ve věku 74 let.

Zdroj: History Defined, All that’s Interesting, History Daily, Reddit

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články