Princezny z královské rodiny: Absolvují speciální vojenský výcvik. Podílejí se něm i vojáci SAS

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
meghan markle
meghan markle

Anglická královská rodina je plná vážených žen, které samozřejmě vzhledem ke svému postavení mají svou ochranku a pravidla, díky nimž jim hrozí jen minimální nebezpečí. Ovšem nic není stoprocentní…

U vysoce postavených žen je pravděpodobné, že se někdo pokusí o jejich únos, aby využil královské rodiny ke svému prospěchu. V minulosti už dokonce k podobným případům několikrát došlo.

A právě proto procházejí ženy z královské rodiny speciálním tréninkem. Věřte, nebo ne, ale i tyto křehké a vznešené dámy se umějí bránit, a kdyby si na ně snad někdo troufnul, budou připraveny.

Impulzem byl zmařený únos

Když se v roce 1974 vracela princezna Anna se svým tehdejším manželem Markem z charitativní akce do Buckinghamského paláce, pokusil se ji neznámý útočník unést.

Nejprve se mu podařilo zastřelit jednoho z členů ochranky, takže se dostal až k ní. Nečekal ovšem, že se mu statečná Anna bude bránit a na pomoc jí přispěchají svědci události.

Nakonec vše dobře dopadlo, útočník byl navíc dopaden a potrestán. Šlo tehdy spíše o shodu náhod, že se dokázala princezna útočníkovi ubránit. Autority ale na základě celého pokusu o únos přišly s nápadem.

Všechny ženy z královské rodiny musí být schopny umět na podobné situace zareagovat a s pomocí svědků či své osobní stráže se ubránit. Tehdy začaly speciální výcviky.

Realistické situace jako součást tréninku

Už princezna Diana prošla speciálním tréninkem prováděným SAS vojáky (vojáci speciální jednotky), který měl budoucí následovnici anglického trůnu uvést do realistických situací.

Díky tomu jsou dnes ženy královské rodiny připraveny na nejhorší, ačkoli všichni jistě doufají, že jejich zkušenosti nebudou třeba. Při tréninku ale občas došlo k situacím, které byly trochu mimo původní plány.

Během výcviků je používána opravdová munice, to dokazuje i situace, kdy granát dopadl příliš blízko princezny Diany a její vlasy začaly následkem toho hořet.

Ale po rychlém zásahu přítomných a po menší kadeřnické úpravě nebylo nic poznat. Princezna tak měla alespoň jasno v tom, jak nebezpečné takové situace skutečně mohou být.

Tréninkem si prošla i Meghan Markle

Během vztahu s princem Harrym byla potenciální obětí únosu i jeho přítelkyně. Proto si i ona prošla speciálním tréninkem stejně jako ženy královské linie.

Meghan byla spoutána falešným teroristou a v kufru auta odvezena na neznámé místo.

Později byla zachráněna falešnými policisty, kteří se zbraní v ruce útočníka zneškodnili.

To vše a další podobné scény mají podle britské královské rodiny pomoci ženám, které by se nedokázaly samy bránit, aby v reálných situacích věděly co a jak.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články