Předčasná menopauza může dostat na kolena i vás. Mladá žena se podělila o svůj příběh

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Menopauza
Zdroj: Shutterstock

Úplně každá žena si prožila menstruaci a bolesti s ní spojené. Většina žen se také při prvním objevení problému vydala za svými rodiči, od kterých dostala rady, jak při tomto trápení postupovat. Jedna žena však musela za rodiči s úplně jiným problémem.

Hayley Cockman je čtyřicetiletá žena z Velké Británie a v minulosti si prošla doopravdy velkým trápením. Ve svých třinácti letech se dozvěděla zprávu, kterou běžně ženy slýchávají až ve starším věku.

Problémy už od mládí

Menstruační problémy začaly trápit Hayley v jejích dvanácti letech. Rok po začátku pravidelného trápení však začala mít úplně jiné problémy. „Seděla jsem ve třídě, měla jsem návaly a přemýšlela jsem, co se děje,“ vypráví žena.

Stále prý své matce říkala, že se necítí dobře, ale ona to stále přirovnávala k menstruačním bolestem. „Poslední věc, kterou byste kdy očekávali, je, aby vaše třináctiletá dcera prošla menopauzou dříve než vy,“ dodala Hayleyina matka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daisy Network (@thedaisynetwork)

Když se žena poprvé dozvěděla tuto informaci, neuvědomovala si, jaký dopad to bude mít na její dlouhodobé zdraví a na její schopnost mít v budoucnu rodinu. Jakmile začali mít Hayleyini kamarádi děti, začala si uvědomovat, jak je její příběh smutný.

I přes své problémy chce mít rodinu

Stejně jako každá dívka i Hayley chtěla potkat tu pravou lásku. To se jí podařilo a v roce 2011 se setkala s Gavinem, do kterého se bezmezně zamilovala. „Gavin věděl, že nemohu mít děti, ale neměl s tím jediný problém. Jeho matka byla adoptována a on do vztahu šel i přesto, že věděl, jak na tom jsem,“ dodala Hayley.

Hayley je nyní regionálním koordinátorem pobočky Daisy Network, což je charitativní organizace pro ženy, které procházejí předčasnou menopauzou, a dokonce i založila instagramový účet, na kterém s lidmi aktivně komunikuje ohledně tohoto trápení.

Hayley si vzala Gavina v roce 2013 a společně se snaží adoptovat dítě. Zároveň se pokoušejí pro nového člena rodiny připravit co nejútulnější bydlení a Hayley také dodává, že jí přijde úsměvné, když si její kolegyně stěžují na menopauzu, zatímco ona už má toto trápení dávno za sebou.

Zdroj: DailyMail

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články