Před milováním s partnerem si nikdy nedávejte žvýkačku. V posteli vás to pak může pěkně dohnat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zvykacka
Zdroj: Shutterstock

Představte si následující situaci: Jste s partnerem na večeři a on vás pak nečekaně pozve k sobě domů. Tušíte, že možná k něčemu dojde, jenomže ještě stále cítíte v ústech okouna, kterého jste si v restauraci dali. A u partnera v bytě nemáte kartáček na zuby, tak co teď?

Většina lidí v takovém případě sáhne do kapsy a vytáhne žvýkačku, která zajistí svěží dech a zbaví ústa nepříjemného zápachu. Takže líbání s protějškem pak bude pro oba požitkem.

Jenomže i když ovocná chuť nebo svěží mátový dech mohou být zpočátku skvělým způsobem, jak navodit romantickou situaci, po chvíli budete páchnout úplně jinak a z úplně jiného konce vašeho těla.

Žvýkačka velmi rychle nadýmá

Některým potravinám je lepší se před setkáním s partnerem vyhýbat. A asi málokdo by si dal kapustu nebo zelí, když ví, že ho možná čeká vášnivá noc. Podobně, jako tyto potraviny, ale působí i žvýkačka.

A vlastně ještě o něco hůře a rychleji. Při žvýkání žvýkačky má totiž člověk tendenci polykat mnohem více vzduchu. Tím, že nepolykáme sousta, ale pouze vlastní sliny, se do našeho zažívacího ústrojí dostává kyslík.

Tam tvoří bubliny, které procházejí střevy a dávají našemu tělu povel, že je potřeba přebytečný vzduch vytlačit ven. A všem je asi jasné, k čemu to vede. Partnera tím asi příliš neohromíte.

Za normálních okolností člověk dokáže své problémy zadržovat. I když podle odborníků to není dobré, protože tím dochází k bolestem v břiše a můžete si způsobit i zdravotní obtíže. Ale dejme tomu, že výjimečně je to třeba.

No jo, jenomže při milování se člověk uvolní a v takové chvíli to zkrátka nejde. Váš partner možná bude dělat, že si ničeho nevšiml, ale vám bude trapně i tak a požitek bude pryč. Takže rybí dech by byl možná lepší variantou.

Alternativy žvýkaček

Jak tedy nepříjemnému zápachu z úst zabránit? Zubní lékaři samozřejmě radí pravidelné čištění zubů, zapomínat byste neměli ani na jazyk, na kterém se usazují bakterie a způsobují zápach.

Pijte pravidelně hodně vody. Ta podporuje tvorbu slin a sliny ničí zápach a bakterie. Prevence je v tomto ohledu to nejdůležitější, a pokud pak jednou budete cítit třeba česnekem kvůli jednomu chlebíčku s pomazánkou, partner vám odpustí.

Když budete cítit, že má dojít takzvaně na věc, a nebudete si připadat právě nejlépe ohledně toho, co by mohl partner cítit z vašich úst, zkuste se spolehnout na ovoce. Jablka, pomeranče a jahody jsou výrazné a přebijí na čas původní zápach.

V posledním případě, pokud sedíte u přítele na gauči a tušíte, že skončíte v posteli, řekněte, že si musíte odskočit. V koupelně bude mít jistě ústní vodu nebo zubní pastu, kterou můžete i bez kartáčku nanést na zuby a pusu si vypláchnout.

Samozřejmě, že mu potom dojde, co se stalo, až ho políbíte. Ale došlo by mu to i se žvýkačkou. Vždyť on sám si dal také záležet, no ne? A rozhodně je to ve výsledku lepší než mít později problém s nadýmáním.

Zdroj: her.ie, menshealth.com.au, healthdigest.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články