Pražské Vinohrady jsou prý cool a plné podniků. Podle obyvatel by ale podniků mělo být méně

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Prazske Vinohrady
Zdroj: Fabiano Waewell / Shutterstock.com

Pražské Vinohrady se dostaly mezi 40 nejvíce cool čtvrtí světa. Skončily na skvělém 28. místě, a to zejména díky společenskému životu. Právě ten však nejvíce vadí obyvatelům, kteří nával cizinců nevítají zcela s otevřenou náručí.

Server TimeOut v rámci hodnocení nejvíce cool čtvrtí na světě hodnotil zejména společenský a sociální život, přístup k městské přírodě a zeleni či jídlo.

Vinohrady porazily i Barcelonu či Toronto

Anketa funguje na základě hlasování lidí, kteří v ní navrhují nejvíce cool čtvrti ve svém městě. Odborná porota poté na základě výsledků vyhodnotí 40 nejlepších.

Letos zvítězila čtvrť Laureles v kolumbijském Medellínu následovaná irským Smithfieldem. Vinohrady skončily na 28. místě a porazily tak například Barcelonu, Toronto či Atény.

„Patnáct minut chůze od rušného pražského Václavského náměstí se nachází módní čtvrť Vinohrady,“ popisuje server malebně pražskou čtvrť.

Nejvíce jsou vyzdvihovány parky, zejména pak Riegrovy sady nabízející výhled na Prahu, a také bazilika svaté Ludmily.

„Dejte si kávu a brunch v Cafefinu, když se budete dívat na náměstí Jiřího z Poděbrad. Než se usadíte na místní český oběd, podívejte se, co se děje na oblíbeném náměstí Míru – doporučujeme Lokál Korunní nebo Vinohradský Parlament. Udělejte si poklidnou procházku kolem Riegrových sadů, kde můžete zachytit západ slunce nad městem. Na večeři si zarezervujte stůl ve Vinohradském pivovaru a doplňte si jídlo místním pivem,“ láká dále server k návštěvě Vinohrad.

Obyvatelé Vinohrad mají radost, ale…

„Opět se potvrdilo, že Vinohrady jsou skvělým místem pro život, kde se snoubí bohatá historie s moderním způsobem života. Není zde nouze o kulturu, zábavu, místa k odpočinku či lokální kavárny a restaurace,“ uvedl ke skvělému umístění starosta Prahy 2 Jan Korseska.

Tento úspěch samozřejmě nezůstal bez povšimnutí u obyvatel Vinohrad, kteří se k němu vyjádřili například na facebooku, kde mají svou Vinohradskou partu.

„Díky takovým článkům je tu víc cizinců než českých rodin, takové rozšířené, postupně se vybydlující centrum, nějak mě to netěší, řev z hospod, huličské kroužky před hospodami, jako Václavák už to přestává patřit obyvatelům,“ uvádí například jeden z nich a další se k němu přidávají.

Obyvatelé si v rámci Vinohrad stěžují i na velmi rušnou dopravu, zejména v oblasti Vinohradské ulice, a právě zmíněné množství podniků, které s sebou nese nepořádek a hluk.

Zdroje: TimeOutLifee, Twitter, Facebook

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články