Práce z domova je produktivnější, než se může zdát. Díky těmto tipům ji zvládnete i vy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Prace z domova
Zdroj: Shutterstock

Období pandemie přesunulo většinu lidí do domácí kanceláře. Online konference a hovory s kolegy se staly naprosto běžným každodenním rituálem a velké množství lidí si práci z domu pochvaluje. Mají totiž více času a často bývají mnohem produktivnější.

Mnoho zaměstnanců i podnikatelů pracuje z domova již roky, a to díky technologickému vývoji, který umožňuje práci na dálku. Většina společností se tak zajímala o to, zda je práce z domova produktivní. A odpověď je ano!

Jak být produktivní při práci z domova

S veškerým komfortem domova, který láká dělat něco jiného, by bylo pochopitelné, kdyby zaměstnavatelé zaregistrovali pokles produktivity svých zaměstnanců, ale opak je pravdou.

Abyste byli soustředění a produktivní během práce z domova, a zároveň zvládali stres a udržovali rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, prozradíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci.

Nejúčinnějším způsobem, jak zůstat produktivní i při práci z domova, je dodržování pravidelných přestávek. Velice dobré je vybrat si úkol, pracovat na něm dvacet pět minut a poté si dopřát pětiminutovou přestávku. Po čtyřech úkolech si pak dopřejte jednu delší přestávku.

Tato technika vám pomůže se soustředěností a produktivním pracovním dnem. Dalším způsobem, díky kterému zůstanete produktivní, je dodržování přesné pracovní doby.

Je to jednoduché

Lidé, kteří mají tzv. home office, si pochvalují vedení seznamu úkolů. Každý den si zapište, čeho chcete dosáhnout, abyste neskákali od úkolu k úkolu. Dále si pak se svými kolegy domluvte pravidelné schůzky, na kterých si dáte zpětnou vazbu.

Textové zprávy, telefonní hovory a sociální média jsou nejčastější formou rozptýlení. Zkuste si během práce na vašem telefonu nastavit tichý režim a vypnout notifikace.

Co také pomáhá vaší produktivitě, je to, že do práce nemusíte dojíždět. Nejenže máte více energie, ale také neutratíte za benzin či jízdenky. A jakmile vám skončí pracovní den, můžete se ihned vydat na procházku, místo toho abyste trávili zbytečný čas v dopravních prostředcích.

A co vám pravděpodobně chybí při práci z domova snad úplně nejvíce, jsou kolegové. Proto se s nimi spojte každý den a na pár minut s nimi proberte váš osobní život.

Zdroj: Business News Daily
Autor: Štěpán Pacík


Související články