Polka věří, že je holčičkou, která před 15 lety zmizela z hotelového pokoje. Ukazuje to na fotografiích z dětství

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Maddie McCann
Zdroj: Profimedia

Maddie McCann je pohřešovaná už více než 15 let. Když jí byly tři roky, zmizela na dovolené z apartmá, kde byla se svými rodiči ubytovaná. Ti ji už nikdy nenašli, a spekuluje se dokonce o tom, že už není naživu. Teď se ale objevila Polka, která tvrdí, že je právě onou pohřešovanou dívkou. Přesvědčilo ji mimo jiné srovnání fotografií z dětství, které ukazuje na svých sociálních sítích.


Zmizení Madeleine McCann bylo ohlášeno 3. května roku 2007. Tehdy trávila dovolenou se svými rodiči v apartmánu v Portugalsku. Během večeře si její otec s matkou nevšimli, že dívka zmizela z pokoje, kde měla spát. Když ji později začali hledat, nikde ji neobjevili.

Dívka zmizela z místnosti, ve které ostatní její sourozenci dál pokojně spali. Rodina se nejprve obrátila s žádostí o pomoc na personál apartmánu, později pak na policii. Ta předpokládá, že byla holčička unesena, žádný únosce se ale se žádostí o výkupné neozval, uvádí server Mirror.

Podle policie už nežije

Ačkoli je případ starý 15 let, rodiče se nikdy naděje na nalezení holčičky nevzdali. Podle vyšetřovatelů je velmi nepravděpodobné, že by někde Madeleine mohla žít.

Jedním z podezřelých v případu se stal v roce 2020 odsouzený pedofil Christian B. z Německa. „Bylo to poprvé za 13 let, kdy policie našla nějakou stopu. Rodina pohřešované to považovala za velký krok,“ uvedl tehdy podle serveru Birmingham Mail mluvčí rodičů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Help me, I need to talk with Kate and Gerry McCann (@iammadeleinemccan)

Jenomže odsouzený, který se měl podle všeho v době zmizení holčičky pohybovat v dané destinaci, nic nepřiznal. Vyšetřovatelé tak brzy stopu označili za falešnou.

Polka chce testy DNA

V nedávné době se objevila informace o Polce jménem Julie Wandelt, která tvrdí, že by mohla být právě hledanou dívkou, informuje server Marca. Ačkoli podle policie je v jejích výpovědích řada nesrovnalostí, Julie požádala o testy DNA pro srovnání, zda jsou rodiče ztracené dívky ve skutečnosti těmi jejími.

Podle videa na TikToku, které o celém případu také informuje, trvá Polka na tom, že je dívce podobná. Policii dodala pro srovnání několik svých fotografií z mládí, založila si dokonce instagram, kde prosí veřejnost, aby jí uvěřila.

Julie si prý ze svého dětství pamatuje jen útržky, mimo jiné ale například dovolenou u moře a své sourozence. Přesto ale některé její výpovědi smysl nedávají a policisté rodinu upozorňují, že by neměla mít přehnané naděje. Rodiče Maddie McCann už s testy DNA souhlasili.

Zdroj: Marca, Instagram, Hello Magazine, Mirror, TikTok, Birmingham Mail

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články