Policejní pár chtěl jen trochu romantického klidu. Místo toho musel nahánět zloděje se zbraní

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zatceni
Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé si jednoduše neodpočinou ani mimo pracovní dobu. Neustále myslí na práci nebo jim jí něco připomíná. A pokud máte psychicky i fyzicky náročné zaměstnání, odpočinek je třeba. Jenomže když pracujete u policie, nemůžete jednoduše ignorovat okolnosti kolem sebe.

Chase a Nicole McKeownovi si vyrazili po skončení své směny na pozdní večerní rande. Kolem půlnoci už nebylo otevřeno příliš mnoho podniků, jim ale vyhovoval zapadlý stůl v jedné úplně prázdné restauraci. Právě díky tomu, kam si sedli, si jich nevšiml zloděj, který se rozhodl podnik vykrást.

Do podniku přišel nezkušený zloděj nepřipravený a značně nervózní. U pokladny ukázal prodavači zbraň a požádal ho o peníze. Vyděšený muž otevřel pokladnu a začal vytahovat bankovky, možná ani zpočátku nezaznamenal, že se dva hosté zvedli a začali jednat.

Záznamy z kamer se staly virální

Záznamy z bezpečnostních kamer ukazují, jak celá situace proběhla. Poté, co zloděj vešel do podniku, oba policisté se ze svého místa za rohem zvedli a se zbraněmi v ruce k němu pomalu zamířili ze dvou úhlů. On si jich nicméně všiml, upustil zbraň a začal utíkat.

Na dalších záběrech je pak vidět, jak ho muž i žena pronásledují ven. Tím bohužel záznamy končí, nicméně později dostala média informaci o tom, že za pomoci policejní hlídky na ulici byl zloděj zadržen a dva hrdinové z restaurace na tom měli svůj podíl.

Sice už byli mimo službu, jelikož šli ale právě z práce domů, zraň měli u sebe a měli plné právo ji vytáhnout a k zatčení zloděje použít. Kdo ví, jak daleko by jeho čin zašel. Jak oba policisté přiznávají, v jejich povolání jednoduše člověk nikdy nemá úplně volno.

Jako akční hrdinové

Poté, co se video z celé události objevilo na internetu, dostalo se oběma policistům velké pochvaly od celé řady sledujících. Mnozí z nich mají za to, že policisté reagovali pohotově a jen díky jejich zodpovědnému jednání byl majitel obchodu v bezpečí.

„Dostává mě, jak se pohybují. Ladně, rychle a efektivně. Jako dva akční hrdinové,“ pochválil dvojici jeden z fanoušků, který si video podle svých slov pustil hned několikrát. Podobně na tom jsou i další lidé, kteří podobný záběr z přímé akce ještě nikdy neviděli.

Majitel restaurace je oběma policistům vděčný, že přišli na pozdní rande právě k němu do obchodu a včas zasáhli. Není totiž jasné, jaký scénář by nastal, kdyby tu právě tito hrdinové nebyli přítomni. On sám prý má od té doby pozdě v noci v podniku problémy se strachem a přemýšlí o změně práce.

Zdroj: YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články