Plaťte, spořte a investujte s Revolutem. Na výběr máte kryptoměny, komodity i akcie

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
Revolut
Zdroj: Bez práce jsou koláče

Ačkoli byla společnost založena teprve v roce 2015, tak je dnes rozšířená v mnoha zemích světa, kde ji využívá přes 20 milionů lidí. Revolut nabízí debetní karty, okamžité platby na jiné účty, směnárnu, spořicí účty v několika měnách s ročním výnosem až 5 % a k tomu obchodování s akciemi, komoditami i kryptoměnami.

Revolut nabízí několik služeb, které jsou pokrokovou alternativou k jejich zkostnatělým bankovním protějškům, díky nimž se stal vážnou konkurencí a trnem v oku. Základní verze aplikace je zcela zadarmo. Nemáte však přístup ke všem jejím nadstandardním funkcím včetně lepšího pojištění, salónkům na letištích či cashbacku ve výši až 1 %.

Další výhodou je, že platit se dá kartou (telefonem) v kterékoli zemi, ale částka bude vždy stržena v dané měně. Pokud ji na svém účtu nemáte, peníze se převedou v tom nejvýhodnějším možném kurzu. Na cestování perfektní!

Jako nevýhoda se může jevit to, že je třeba mít v mobilu staženou aplikaci (neexistuje webová verze), pomocí které máte přehled o všem, co potřebujete. Na telefonní číslo je totiž napárovaný váš účet, takže stačí mít člověka uloženého v telefonním seznamu a můžete mu kdykoliv cokoliv instantně poslat (včetně víkendů i svátků).

V dnešní době má chytrý telefon každý, zvláště pak ti, kdo chtějí investovat nebo nějak aktivně spravovat svoje finance, takže by tohle zase tak velký problém být neměl. Navíc už i české banky uvažují o tom, že si budete moct jeden jejich účet napárovat právě na své telefonní číslo (tomu říkám ukázka pozitivního dopadu konkurence).

Revolut menu

Zdroj: Bez práce jsou koláče

Revolut a kryptoměny

Účet můžete vést v 36 světových měnách (postupně se však nabídka rozšiřuje). Co je ale možná zajímavější, je možnost investice do kryptoměn, uvádí web Bez práce jsou koláče, který aplikaci aktivně testuje od roku 2016.

Kdo však chce velmi aktivně obchodovat, doporučili bychom mu na to spíše specializované burzy, které nabízí mnoho nástrojů pro ulehčení celého procesu tradingu. Revolut je určený přece jenom spíše pro hobíky a pro masu lidí, kteří chtějí používat aplikaci jako celek a ne pouze jako nástroj pro obchodování na burze.

Revolut a komodity

Další možnost, jak vydělat (nebo prodělat) nějaké ty peníze, nabízí sekce komodity. V současné době umožňuje společnost nakupovat a prodávat digitální zlato, stříbro, platinu a palladium. Dá se očekávat, že časem se tato nabídka rozšíří o další drahé kovy nebo obilí, ropu, plyn či kávu.

Komodity

Zdroj: Bez práce jsou koláče

Revolut a akcie

V aplikaci najdete přes 300 různých amerických společností, od kterých si můžete koupit akcie s počáteční cenou už 1 dolar. Kupujete tedy klidně jenom zlomky akcií. Investovat můžete v USD nebo EUR.

Některé společnosti vyplácejí v průběhu roku dividendy, které vám chodí už zdaněné (o starost méně) a které si můžete převést třeba na Revolut spořicí účet s ročním úrokem až 5 %.

Spořící účty

Zdroj: Bez práce jsou koláče

Nevýhodou je to, že akciová burza je otevřena pouze od pondělí do pátku. Navíc nefunguje ani v americké svátky, které je tak dobré si hlídat. Aby člověk mohl investovat do akcií, potřebuje navíc účet rozšířit, za což už se nějaké ty peníze platí.

Zástupce Bez práce jsou koláče doporučuje plán Metal, který stojí 300 korun měsíčně. Tímto se vám sníží veškeré poplatky za obchodování i směňování valut. A odemknou se všechny funkce aplikace, včetně zpětného vrácení určitého obnosu peněz z každého nákupu a slevové akce na ubytování i zážitky po celém světě.

Jak založit účet?

Pokud chcete pomocí aplikace Revolut spravovat svoje osobní či firemní peníze, tak se registrujte zdarma zde.

Následně do aplikace nahrajete potřebné dokumenty, tedy občanský průkaz pro ověření totožnosti. Pak vložíte do Revolutu minimálně 300 korun a můžete začít platit, směňovat, spořit i vydělávat (když budete šikovní).

Tohle je revoluce v bankovnictví, tak se o ni následně nezdráhejte podělit se svými přáteli a získejte od společnosti až 1 500 Kč jako poděkování za šíření jejich výtvoru.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články