Pětinásobný vrah 18 let předstíral, že je lékařem. Byl odsouzen k vězení, minulý týden ho ale propustili

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jean Claude Romand
Zdroj: Profimedia

Přes 18 let lhal nejen své rodině, ale i svým přátelům. Když měl být odhalen, vraždil. Příběh Francouze inspiroval nejedno filmové dílo. Jean-Claude Romand byl po zásluze potrestán a poslán za několikanásobnou vraždu do vězení. Dnes je ale opět volný.


V roce 1974 se nedostavil ke zkouškám ve škole. Ačkoli měl 12 let na to, aby zkoušku opakoval, nikdy se k tomu neodhodlal. Místo toho svým blízkým tvrdil, že dál na školu chodí. Potom pokračoval v tvrzení, že je lékařem, který se dokonce v rámci Světové zdravotnické organizace zabýval výzkumem léků na vážné nemoci.

Peníze si vydělával tím, že je vybíral od lidí, kterým tvrdil, že je pomocí investic dokáže znásobit. V roce 1980 se oženil se svou přítelkyní a koncem 80. let s ní měl dvě děti. Po celou tu dobu tvrdil svým rodičům i přátelům, že pracuje jako lékař. Žil takzvaně dvojí život.

Když mu došly peníze…

Nějaký čas žil Romand za peníze, které měl od rodičů na studia. Potom hledal výpomoc u přátel. Prodal svůj studentský byt, ani tak ale brzy neměl dost na živobytí. Pak si půjčoval od lidí, kterým tvrdil, že jejich finance jakožto člen OSN dobře investuje.

Koncem roku 1992 začali chtít ale lidé peníze zpět. Jeden z Romandových blízkých pojal podezření, že by mohl muž o svém životě lhát. Jeho jméno totiž neobjevil na seznamu pracovníků Světové zdravotnické organizace. A tehdy Romand začal se svým běsněním.

Nejprve ubil kuchyňským válečkem svou ženu, puškou potom zastřelil obě dcery. Hned nato cestoval zhruba 80 kilometrů do rodinného sídla rodičů, které zabil společně s jejich psem. Pak spolykal prášky na spaní a podpálil dům. Jenomže hasiči ho stihli objevit včas a v nemocnici se ho podařilo zachránit, popisuje BBC.

Na svobodě

Jean-Claude Romand se ke všemu přiznal. V roce 1996 byl odsouzen za pětinásobnou vraždu. V roce 2015 byla navržena možnost jeho podmínečného propuštění. K tomu také došlo v letošním roce.

Podle serveru Daily Mail opustil věznici minulý týden v pátek. Pětinásobný vrah chce podle agentury AFP nyní žít na jednom z opatství departementu Indre.

Bude muset bydlet na místě určeném soudem a vyhýbat se veškerým kontaktům s žijícími příbuznými. Zapovězeny pro něj také budou kontakty s médii související s jeho případem, popisuje podmínky propuštění server Novinky.

Zdroj: BBC, Novinky, Daily Mail, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články