Pětiletá dívka si přeje k Vánocům nové srdíčko. Rodina se bojí, že to jsou její poslední

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
georgia
Zdroj: Profimedia

Maminka Georgie Kirchin má jen jedno jediné přání k Vánocům – nové srdce pro svou holčičku. Její stav je život ohrožující a rodina se bojí, že s ní stráví svátky naposledy.

Georgia čeká na nový vyhovující orgán už skoro dva roky. Čas se jí tedy bohužel krátí a na seznamu dárců se stále neobjevilo srdce, které by bylo vyhovující.

V nemocnici nastaly komplikace

Georgia byla převezena do nemocnice s dýchacími potížemi, když jí bylo pouhých pět dní. Tam jí byla diagnostikována vada srdeční chlopně.

„Viděla jsem paniku na tvářích všech, kteří se ji snažili zachránit. Chtěla jsem k ní přitulit a chránit ji, ale jediné, co jsem mohla dělat, bylo dívat se. Bylo mi špatně,“ vzpomíná na osudný den dívčina matka.

georgia

Zdroj: Profimedia

Lékaři miminku zjistili také díru v srdci a problém v levé komoře. Ještě než bylo Georgii pět měsíců, srdeční chlopeň jí byla nahrazena novou. Celkem strávila na jednotce intenzivní péče šest týdnů.

Po operaci se však objevily komplikace a holčička musela podstoupit amputaci dolní končetiny. Léky jí totiž způsobily popáleniny, jak informuje deník Metro.

Nové srdce jako vánoční dárek

I přes to se její rodina snaží sváteční čas užít. Starší sestra Georgie Millie se dokonce přidala k dívčině přání a modlí se, aby její sestra dostala nové srdce jako vánoční dárek.

„Zeptala se, jestli Georgia zemře, když nedostane nové srdce. Oči mě pálily z toho, jak moc jsem se snažila nebrečet. Musela jsem říct, že ne. Ale pravdou je, že nové srdce je jediná možnost, jak ji zachránit,“ řekla maminka obou dívek pro Daily Mirror.

„Loni jsme si mysleli, že možná do letošních Vánoc to stihneme, teď doufáme, že možná do těch příštích,“ neztrácí naději rodina malé dívky, která se snaží i přes nepřízeň osudu zachovat optimismus.

Zdroj: SWNS, Daily Mirror, Metro.co.uk

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články