Pár našel během rekonstrukce kuchyně věc, která jej donutila rozjet pátrací akci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Rekonstrukce
Zdroj: Shutterstock

Renovace domácnosti je možná tak trochu dobrodružství pro většinu z nás. Ale nikoho by asi nenapadlo, že se změní v detektivní pátrání po někom, kdo může žít stovky kilometrů daleko. Přesně takový příběh se stal poměrně nedávno v USA.
Tricia Provence a její přítel Billy Lytle žijí v domě ve Wyomingu již mnoho let. Dlouho přemýšleli o renovaci kuchyně a 25. února 2021 se konečně odhodlali svůj domov přestavět.

Začít chtěli kompletní rekonstrukcí kuchyně. Místo zdi, u které původně byla kuchyňská linka, měli v úmyslu udělat průchod do vedlejšího pokoje. Jenže práce na kuchyni byla odložena poté, co pár našel křestní list mladé dívky, po které se rozhodl pátrat.

Záhada mladé dívky

Když Billy sundal ze zdi jednu z horních skříněk, spadl na zem papír, který byl uvízlý mezi skříňkou a zdí. Nejprve si pár myslel, že je to nějaký jejich dávno ztracený dokument.

Jenže pak se ukázalo, že se jedná o křestní list dívky jménem Anne Elizabeth Ewing. Společně s ním byla u dokumentu také malá černobílá fotografie usmívající se dívky s kratšími vlasy a brýlemi.

Podle Tricie byla skříňka na zeď připevněna někdy před padesáti lety. To je také důvod, proč bylo třeba místnost konečně renovovat. Mohl tam křestní list být celou tu dobu?

Stopy vedly do kostela

Zatímco se Billy nechtěl nálezem příliš zabývat, jeho partnerka se rozhodla, že chce o záhadné dívce zjistit co nejvíc. Zamířila proto do kostela, ve kterém byla podle křestního listu Anne pokřtěna.

Tam se bohužel nedozvěděla nic, co by už nevěděla. Jen datum narození a rok křtu dívky, což bylo napsáno na onom nalezeném dokumentu. „Chtěla bych zjistit, kým dívka byla,“ říká Tricia.

„Chci znát pravdu o tom, kdo před námi žil v domě. Proč si někdo za skříňku schoval křestní list? Bylo by pro mě výhrou, kdybych mohla po letech dokument vrátit majitelce,“ vypráví o svém pátrání.

Pátrá na sociálních sítích

Tricia se rozhodla, že s pomocí internetu by se jí mohlo podařit majitelku křestního listu najít. Ačkoli její přítel není hledáním tolik posedlý, podporuje ji.

„Sám bych asi tu osobu nehledal, ale je pravda, že pokud bychom zjistili pravdu, udělalo by mi to svým způsobem radost,“ říká. „Není tedy důvod to vzdávat hned na začátku.“

Poté, co se fotografie objevila na Facebooku, ji několik lidí sdílelo i na dalších sociálních sítích.

Prozatím nejpravděpodobnější stopy vedly k jisté ženě téhož jména, která žije v Kanadě. Ta ale na zprávy nereaguje. Pravděpodobně se tak jedná o omyl a shodu jmen.

Pár se ale zatím nevzdává. Dokonce kvůli pátrání odložili opravy domu, ke kterým se ale postupně vracejí. „Doufám, že se třeba jednou podaří Anne najít. Když ne, asi se tím pro nás nic nezmění,“ dodává Tricia Provence.

Zdroj: homernews.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články