Paní z Charkova si na virálním videu stěžuje, že nemůže pěstovat rajčata. Putinovi nemůže přijít na jméno

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vladimir putin
Zdroj: Profimedia

Válka na Ukrajině trvá už téměř tři měsíce a nikdo netuší, kdy bude konec. Mnoho Ukrajinců je uvězněno v krytech, jiní zase utekli do sousedních států, aby tomu všemu nemuseli přihlížet.

Ti, kteří zůstali, bojují o každý kousek své země, která jim patří. Jedna žena, který zůstává v krytu, by si ráda zasadila rajčata ve svém domově v Charkově. Kvůli Putinovi se tam ale dostane, protože ji tam podle jejích slov nepustí. A takových lidí je skutečně mnoho.

Desítky dnů ve stresu si začínají vybírat svou daň

V bunkru jsou schovaní už několik desítek dní, a to se začíná na obyvatelích Ukrajiny podepisovat nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Jedna paní z Charkovské oblasti touží pracovat na své zahradě. Ukrajinka byla dokonce natočena na video, které koluje internetem.

Video se stalo velmi oblíbeným. „A co tady mám dělat? Potřebuju na venkov, musím zasadit rajčata už konečně. Potřebuju tam jet. A on mě tam nepustí, k**va jedna,“ hořekuje starší paní, kterou se všichni snaží utišit. Mnoho z nich ale netuší, že myslí právě ruského prezidenta.

Doufá ale, že se na svou vlastní zahrádku dostane včas a ještě stihne rajčata vypěstovat. Ruská invaze už trvá několik týdnů a není jasné, kdy se dobere konce. Začala 24. února brzy ráno útokem na ukrajinská města.

Mezi oběťmi války jsou také stovky dětí

Rusko podle prezidenta Putina chce „demilitarizaci a denacifikaci“ Ukrajiny, o kterou usiluje právě tímto stylem. Válku pak nazval „speciální vojenskou operací“, napsal Blesk. Bohužel během invaze umírají i nevinní lidé, mezi nimi i mnoho dětí.

Podle OSN se oběťmi mělo stát 223 dětí, dalších 408 nezletilých obyvatel Ukrajiny bylo zraněno. Mezi civilisty najdete na 3 280 obětí. Rusko útočí na Ukrajinu dělostřelectvem, ale také odpaluje rakety. Letecké bombardování není výjimkou.

Miliony obyvatel Ukrajiny tak utekly do sousedních zemí, kde našly dočasný azyl. Protože nikdo netuší, jak dlouho bude invaze trvat, Ukrajinky musely zapsat své děti do cizích školek, stejně tak větší děti do škol. V České republice si teď musí najít práci i bydlení.

Zdroj: Blesk, Twitter

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články