Padesátník v televizi na 4 vteřiny spatřil muže, který mu připomněl otce. Ukázalo se, že nebyl daleko od pravdy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
televizni zpravy
Zdroj: Shutterstock

Randy Waites neměl ani tušení, že má sourozence. Nikdy by ho nenapadlo, že mu život může úplně změnit vysílání televizních zpráv. Čtyři vteřiny stačily k tomu, aby se jeho rodina rozšířila. Když totiž pětapadesátiletý Američan sledoval televizi, na obrazovce se objevil někdo, kdo mu až nápadně připomněl jeho otce.

Randy sledoval večerní zprávy a v jedné z reportáží se objevil 4 vteřiny trvající záběr na muže, který ho hned zaujal. I během toho krátkého okamžiku mu totiž došlo, že mu neznámý připomíná jeho otce. Ta podoba mu nedala spát, a rozhodl se proto pátrat.

Když navíc pak našel zprávy ještě ze záznamu, všiml si něčeho, co mu předtím uniklo. Muž nejenže byl podobný jeho otci, ale dokonce měl stejné příjmení. Edward Waites diskutoval ve zprávách o sněhové bouři, která měla zasáhnout oblast Lake Tahoe, kde byl on a jeho rodina na dovolené.

Na internetu zjistil potřebné informace

„Nebyl to jenom můj dojem. Muž vypadal podobně, měl stejné jméno. I moje dcera mi oznámila, že šilhá ten pán v televizi podobně jako její dědeček na rodinné fotce. A tak jsem se rozhodl, že sednu k internetu a zjistím, co se dá,“ svěřil se médiím Randy.

Po několika kliknutích věděl dost na to, aby mohl muže kontaktovat. Ukázalo se, že Edward je Randyho o rok mladší bratr, o kterém nikdy neměl ani tušení. „Na sociálních sítích jsem našel jeho fotky. Hned jsem v něm viděl svého otce. A bylo mi jasné, že to všechno nemohou být náhody,“ říká.

Ještě ten den Randy Edwarda kontaktoval, řekl mu, že ho viděl v televizi, a oznámil mu, že je nejspíš jeho bratrem. Edward si nejprve myslel, že jde o vtip. Domníval se prý, že ho kvůli vysílání kontaktoval nějaký šprýmař. Po Randyho naléhání ale se schůzkou souhlasil.

Bratři, jak se patří

Když se Edward s Randym sešli, kontaktovaný hned pochopil, že o legraci nešlo. Společně prošli bratři nějaké staré fotky a zjistili, že jsou skutečně sourozenci. Jak došlo k jejich oddělení a jak je možné, že ani jeden z nich netušil, že mají sourozence, to média neuvádí.

Dva padesátníci si nicméně podle všeho skvěle rozumí. Ačkoli mají každý svůj vlastní život, ukázalo se, že jsou si v mnoha ohledech podobní, hájí stejné zájmy a jejich životy se dokonale doplňují. Od svého prvního setkání spolu byli venku už několikrát.

Příběh dokazuje, že někdy stačí i náhoda, pár vteřin pozornosti u televize, a život se člověku může změnit úplně od základů. Randy našel bratra, kterého si vždy přál, jeho dcera má skvělého strýce. Edward si myslel, že jeho čtyři vteřiny slávy v televizi byly maximum, díky příběhu se svým bratrem se ale i on stal hvězdou sociálních sítí a je slavnější, než si kdy dokázal představit.

Zdroj: Facebook, The Washington Post, People.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články