Nudíte se? Tipy, jak si zpestřit každodenní stereotyp

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Stastny muz
Zdroj: Shutterstock

Máte poslední dobou pocit, že nevíte, jaký je den? Snažíte se strávit dny alespoň trochu produktivní činností, ale stále to nejde? Poradíme vám, jak se zabavit a změnit svou každodenní rutinu.

Pokud máte pocit, že jsou vaše víkendy stejné jako všední dny a hranice mezi pracovním a volným časem je nejasná, může vám pomoci velké množství věcí. Například i dobrá káva vám může ulehčit den, který je pro vás náročnější.

Zasportujte si

Procházky po okolí mohou být trochu nudné. Pravděpodobně jste díky pandemii koronaviru prozkoumali své sousedství se vším všudy a aktuálně nevíte, co byste podnikli. Jízda na kole vám může nejen zlepšit fyzičku, ale také se budete cítit mnohem lépe, pokud se po cestě zastavíte v oblíbené kavárně.

Jedna věc, která nám všem aktuálně chybí? Objetí. Prozatím můžete obejmout šálek kávy, kterou si dopřejte v jedné z oblíbených kaváren, do které jste rádi chodili před pandemií koronaviru.

Přemýšleli jste o přestavění nábytku u vás doma? Pokud ne, popřemýšlejte nad tím. Díky pár změnám se psychicky uklidníte a také se při stěhování nábytku nebudete nudit. A věřte tomu, že malá změna udělá doopravdy hodně.

Stačí malá změna

Pokuste se přečíst knihu nebo se naučte něco nového. Studie ukazují, že sladké věci jsou běžně spojovány s centry odměn v našich mozcích, proto se nebojte odměnit i za ty nejmenší úkoly, které během dne zvládnete.

Změna vašeho stereotypu udělá doopravdy dost. Pokud máte pocit, že se ve vašem životě opakují stále ty stejné věci, popřemýšlejte nad tím, co by se dalo změnit. Můžete začít od maličkostí, jako je vstávání v jinou dobu nebo začlenění jógy do vašeho každodenního rituálu.

Dále pak také přemýšlejte nad tím, co vás naplňovalo v období před pandemií. Byl to šálek dobré kávy nebo ranní cesta hromadnou dopravou? Je to jen na vás, co si vyberete. Věřte ale tomu, že i ta nejmenší činnost bude na vaší náladě znatelná.

Zdroj: Metro
Autor: Štěpán Pacík


Související články