Njotaimori: Sushi z ženského těla. Drahý zážitek, který stojí za to

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Njotaimori
Zdroj: Profimedia

Máte rádi sushi? A chcete si vyzkoušet nějaký netradiční zážitek? Především pány by jistě zaujala kombinace typického japonského jídla z rýže, syrového lososa a mořské řasy a nahého ženského těla, na kterém se pokrm zvaný njotaimori podává.

Říká se mu také body sushi. Jde o rituál servírování sushi nebo sashimi na těle nahé ženy a je to zvyk, který sahá až do feudálního Japonska. Tehdy si ho užívali jen ti nejbohatší a byl považován za velmi slavnostní událost.

Panovníci si vybírali ty nejkrásnější ženy, z jejichž těla byli ochotni pokrm konzumovat. Postupem času tradice zanikala, a i když stále existuje, už to není výsadou bohatých.

V samotném Japonsku ho dnes neuznávají

Njotaimori je v mnoha zemích mylně představováno jako oblíbená část japonské kultury. Je pravda, že dříve tomu tak bylo, dnes je ale rituál považován samotnými Japonci spíše za něco podřadného, za něco, za co by se měl člověk stydět.

Veřejně je njotaimori odsuzováno. V některých zapadlých částech Japonska se provozuje v nočních klubech a striptýzových barech, kam si ho zájemci mohou jít užít.

Tvrdý trénink

V mnoha zemích světa je njotaimori považováno za něco, co zkrátka člověk musí vyzkoušet. Dokonce i u nás se dá v Praze zažít, ale nejedná se o levný zážitek. A pokud si myslíte, že ženy, ze kterých hosté sushi jedí, mohou být prakticky kýmkoli, vyvedeme vás z omylu.

Njotaimori

Zdroj: Profimedia

Obvykle se jedná o Japonky, nebo alespoň Vietnamky, aby byl obraz japonské kultury co nejvíce zachován. Ty celé týdny procházejí tvrdým tréninkem. Nejprve je třeba, aby se naučily několik hodin nehnutě ležet, nesmát se vtipům a nereagovat na poznámky hostů.

Poté jsou učeny odolnosti vůči zimě, protože jídlo, které je na ně pokládáno, je často velmi studené, nebo v talířích, které jsou tělu na kůži nepříjemné. Před samotným servírováním jídla je nutná důkladná koupel.

Ta probíhá s pomocí neparfémovaných mýdel. Poté je tělo natřeno speciálními oleji a ochlazeno sprchou na teplotu sushi. Teprve pak si dívka lehne na příslušné místo a jsou na ní servírovány pokrmy.

V mnoha zemích světa musí být z hygienických důvodů mezi tělem a jídlem igelit. Tím sice zaniká podstata celého zážitku, tisíce lidí ale i tak mají o njotaimori zájem a platí velké peníze za to, aby alespoň přes fólii mohli zážitek okusit. V Číně je zvyk dokonce zakázán kvůli hygieně úplně.

Drahá večeře

Pokud jste milovníkem sushi, nebo máte někoho blízkého, koho chcete potěšit, jde o ideální volbu. Například pánská rozlučka se svobodou by nemohla být lepší, že? Jenomže cena takového zážitku není malá.

Njotaimori

Zdroj: Profimedia

Například jedna modelka s dopravou do 100 kilometrů vzdálenosti, 100 kusů sushi a příslušenství, které uspokojí podle informací zhruba 10 strávníků, stojí v České republice okolo 10 000.

Pokud je k tomu ta správná příležitost, někdo si za takovou věc rád zaplatí. A dámy, nezoufejte. Existuje i obdobný rituál, zvaný nantaimori, při kterém se pokrm konzumuje z těla mužského.

Zdroj: wikipedia.org, YouTube, medium.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články