Nepříjemné ticho? Přinášíme vám tipy, jak rozjet konverzaci se svým idolem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
laska
Zdroj: Shutterstock

Když jste ho poprvé viděla, řekla jste si, že s ním prostě musíte mluvit. Jenže oslovit vašeho idola je hrozně těžké. Když před ním stojíte, nevíte, co máte říct. Pusa mlčí, ale v hlavě vám to jede. Díky těmto trikům už příště svou šanci na oslovení vaší lásky neprošvihnete.

Diskutujte o svém okolí

Stačí, když se rozhlédnete po svém okolí a najednou máte spoustu témat k diskuzi. Jen pozorujte prostředí, ve kterém jste. Jestliže váš idol drží knihu, kterou znáte, nebo jí váš oblíbený pokrm, stačí k němu přijít a začít konverzaci na téma, které vás spojuje. Možností, o čem se bavit, určitě najdete dost.

Pomozte mu, aby se s vámi cítil dobře

Projevte o danou osobu zájem. Ptejte se ho na koníčky, na to odkud pochází, na rodinu, na jeho práci, zkrátka zjistěte co nejvíce obecných informací o něm. Díky tomu získáte další plusové body, protože uvidí, že vás zajímá a že chcete, aby se s vámi cítil v klidu a v pohodě.

Osobní otázky neřešte

Začněte bezpečnými tématy, třeba takové počasí jako start konverzace nejspíš nikdy neomrzí. Navíc může vést k osobnější konverzaci i ke smysluplnějším tématům. S osobními otázkami ale počkejte, zvláště v případě, že spolu mluvíte poprvé. Rozhodně se neptejte na bývalé přítelkyně či na sexuální praktiky. S takovými otázkami byste dotyčného mohli vylekat.

Humor jako nástroj

Humor je něco, co lze málokdy ignorovat. Nikdo zkrátka neodolá dobrému smíchu a chytré zábavě. Ta spojuje lidi. Pokud máte smysl pro humor, máte velkou výhodu a rozhodně byste ho měli využít tím, že řeknete něco vtipného.

Klidně použijte oblíbený vtip nebo vtipně glosujte aktuální situaci. Dávejte ale pozor na to, abyste neřekli něco hloupého nebo nevhodného, co bylo mohlo být špatně vyloženo.

Aktuální dění vám pomůže

Sledujete aktivně, co se děje? Tak toho využijte jako téma ke konverzaci. Zeptejte se na něco, co se stalo virálním. Třeba na nějaké video, fotku, hlášku, film nebo jídlo. Zeptejte se na jeho názor, jen se vyhněte politice či nějakému kontroverznějšímu tématu. To by nemuselo dobře dopadnout.

Požádejte o pomoc nebo laskavost

Lidé, a zvláště muži, milují pocit důležitosti a užitečnosti. Nikdo tedy neodolá tomu, když bude moci udělat dobrý skutek. Proto toho druhého požádejte o pomoc nebo o laskavost a dejte mu vědět, že je v dominantní pozici a že vám může pomoct. To muži milují, ale myslet byste měli na to, aby byl úkol snadno splnitelný. Nežádejte o pomoc ve chvíli, kdy by to toho druhého mohlo obtěžovat.

Věnujte pozornost maličkostem

Lidé touží po skutečném spojení, proto se ho ptejte na věci, které jsou často přehlížené a které v ostatních vyvolají dobré pocity. V každé situaci se dá říct něco příjemného či povzbudivého, ale neriskujte tím, že byste řekli něco nevhodného. Zajímejte se upřímně, jak se má.

Udržte konverzaci v chodu

Není to vždycky úplně jednoduché přijít s něčím chytrým, zábavným či zajímavým. V takovém případě buďte sami sebou a vždycky upřímní. Využijte sílu čisté a prosté upřímnosti, která se často podceňuje. Pokud jste se potkali náhodou a mile jste si spolu popovídali, tak se dotyčného zkuste zeptat na kontakt. Nikdy nevíte, kam může náhodné setkání vést a třeba z toho jednou bude láska na celý život. Musíte ale vytrvat, protože mohou přijít neočekávané obraty, které mohou být někdy i smrtelné. Jděte do toho, prolomte ledy a začněte s něčím novým.

Autor: Barbora Turková


Související články