Nejšílenější japonské soutěže. Některých se zúčastní jen ti opravdu nejodvážnější

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Japonsko souteze
Zdroj: Shutterstock

I v České republice se občas v televizi objeví soutěž, u které přemýšlíme, jak tvůrce něco tak šíleného vůbec mohlo napadnout. Pravda je ale taková, že na pořady ze zahraničních zemí rozhodně nemáme. Třeba takové Japonsko totiž každý rok šokuje nějakou šíleností.

Některé oblíbené japonské soutěže se pravidelně rok po roce opakují. I tak ale v téhle zemi nic není dost, takže se přidávají nové a nové show, které fanoušky nepřestávají šokovat. Tohle jsou ty nejšílenější z nich.

Je to sladkost, nebo ne?

V této soutěži Japonci hádají, zda předmět, který je před ně položen, je, nebo není sladkost. Mnohdy je to opravdu velmi těžké, protože některé dorty skutečně vypadají jako by k snědku nebyly.

Soutěžící mohou ochutnat například marcipánovou kabelku, čokoládovou kovadlinu nebo dort ve tvaru klobouku. Na druhou stranu si ale při špatném tipu často vylamují zuby na basebalových pálkách, které asi moc chutné nebudou.

Co nejvíce marshmallownů

V této soutěži se Japonci předhánějí v tom, kdo si oblíbených dětských sladkostí nacpe do pusy nejvíce. Stěžuje jim to ale fakt, že každý marshmallow je o kus dál a přes obličej mají soutěžící nataženou gumičku, která se jim s každým protažením více zařízne do hlavy a dělá ve tváři šílenější a šílenější grimasy.

Přefoukni švába

Tahle soutěž má pravidla poměrně jednoduchá. Mezi soutěžící je dána průhledná trubička, do které je umístěn mrtvý šváb. Do trubičky pak z obou stran foukají lidé, kteří se snaží druhého „přefouknout“ a dostat mu švába do úst.

Kdo prohraje, musí brouka za trest sníst. Pokud to neudělá, vypadl. Tahle soutěž je o to zábavnější, že se jí účastní především Japonky, které dokážou svým vysokým pisklavým křikem soutěž rozhodně obohatit.

Mýdlové schody

V téhle soutěži se soutěžící snaží dostat po schodech co nejvýše. Jenomže schody jsou mokré a soupeřův tým navíc neustále přilévá mýdlovou vodu a hází balonky s vodou, které výstup rozhodně neulehčují.

Obdoba této soutěže probíhá se soutěžícími, kteří jsou silně opilí. Před začátkem hry je všem podáno stejné množství alkoholu, mnoho lidí by tak mohlo polemizovat o tom, že někdo třeba více vydrží.

Jelikož se ale jedná o pití kvalitní a je ho dostatek, na každého soutěžícího má nakonec alkohol vliv. Schody, po kterých se snaží vyškrábat, jsou navíc z ledu. Při téhle podívané se tedy fanoušci rozhodně nenudí.

Hlavně se nezasmát

Jak již název vypovídá, pravidla této soutěže jsou poměrně snadná. Snažíte se svého soupeře rozesmát. On přitom musí vydržet. A zasmát se svým vtipům nesmíte ani vy sami, což je často mnohem větší problém, než by se mohlo zdát.

Ve vylepšených variantách této soutěže sledují soutěžící kamery i několik dní a štáb je doprovází doslova na každém kroku. Soutěže trvají i týden a vydržet se tak dlouho nezasmát zvládnou jen ti nejlepší.

Punčochová přetahovaná

V téhle soutěži mají účastníci na hlavě nataženou dámskou punčochu a snaží se dostat ke svému bzučáku, po jehož zmáčknutí zvítězí. Čím víc se punčocha natahuje, tím legračnější obličeje soutěžící mají. Opět se jedná o show, při které se diváci kromě napětí dočkají hlavně zábavy a smíchu.

Zdroj: TikTok, YouTube, odynovotours.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články