Nejlepší sedadlo v letadle: Prozradíme, které to je. Překvapí vás, že zrovna tady zažijete nejpříjemnější let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sedadlo v letadle
Zdroj: Shutterstock

Při odbavení na letišti člověk vždy předá doklady a zavazadla a s napětím očekává, jaké sedadlo v letadle dostane. Často také řešíme, kdo vedle nás bude sedět a hlavou nám lítá tisíce myšlenek.

Čím delší let je, tím více nám záleží na komfortu. Je to zcela přirozené, hodinka vedle obézního člověka, který vám zasahuje do poloviny vašeho sedadla, se dá přežít mnohem lépe než desetihodinový zaoceánský let.

Obecně se za nejlepší sedadla považují ta vpředu, která bývají upřednostněna pro rodiny s dětmi, nebo ta u nouzových východů, která taktéž nabízejí větší prostor na nohy.

I tato sedadla mají ale svou daň. U prvních řad velmi hrozí přítomnost miminka či menšího dítka, které přirozeně nevydrží nehnutě celý let sedět.

Druhou nevýhodou, která platí i u sedadel u nouzových východů, je fakt, že lidé sedící za vámi, vám mohou kopat do sedačky.

To nejhorší, co se vám v letadle může stát

Máloco vás rozpálí doběla tak, jako když vás někdo osm hodin letu kope do sedačky. Pulzující tlaky do zad nejsou žádný med, zvlášť když se zrovna chystáte spát.

Své o tom ví John Burfitt, který strávil jeden dlouhý let ze Sydney do Los Angeles v sedačce, která se pod kopanci spolucestujícího otřásala skoro po celou dobu pobytu na palubě. O své pocity se podělil na cestovatelském webu Espace.com.

I přes upozornění a nespokojenost, kterou vyjádřil, se nedočkal klidu. Jelikož problém trval po celý let, rozhodl se s problém svěřit letušce. Ta ale odvětila, že nemůže bránit cestujícím v pohodlí a bohužel není žádné volné sedadlo, kam by ho mohla přesadit.

Při cestě na toaletu si však uvědomil jednu zásadní věc. Všiml si totiž poslední řady, která bývá často označována za tu nejhorší, protože se cestující obávají právě zápachu z toalet.

Nejhorší sedačka se rázem proměnila na tu nejlepší

Obávaný zápach se ale mezi cestující dostane opravdu málokdy a John si uvědomil jednu nespornou výhodu. V poslední řadě nehrozí žádné kopání do zad!

„V tu chvíli jsem se rozhodl, že zadní řada bude od nynějška jediným místem, kde budu při dlouhém letu sedět,“ napsal.

Od té doby vyžaduje vždy poslední řadu a mívá to ještě jednu výhodu. Vzhledem k výše řečenému faktu, že lidé se posledních řad obávají, tak často bývají sedadla neobsazená.

Konec je vyhýbání se lidem v uličce, protože sedíte opravdu na chvostu a můžete na toaletu hned, nebo pokud je otevřen zadní východ letadla, nemusíte čekat frontu v uličce, než se vyhrne celé letadlo.

Autor: Naďa Brožová


Související články