Nejkrásnější francouzská kurtizána byla žádaná u mužů i žen. Lákala je svým vzhledem i inteligencí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Liane de Pougy
Zdroj: Paul Nadar, Public domain, via Wikimedia Commons

Byla krásná i inteligentní, přesto se musela v životě potýkat s mnoha problémy. Nebo možná právě proto. Anne-Marie Chassaigne, která si později začala říkat Liane de Pougy, se narodila v roce 1869 a byla údajně nejkrásnější francouzskou kurtizánou své doby.

Její první manžel byl násilník, který ji bil a znásilňoval, píše Reflex. Když požádala o rozvod, poštvala proti sobě velkou část společnosti, v tehdejší době to totiž bylo velmi skandální. Následně se nicméně začala věnovat v Paříži kariéře tanečnice a v oboru se našla.

Nejžádanější lesbická kurtizána

Během své kariéry prošla Liane postelí mnoha mužů, měla ale také nespočet románů se ženami. Byla velmi žádanou u všech zákazníků i zákaznic, a to nejen pro svou krásu, ale také inteligenci, uvádí Europeana.

To, co prožívala, promítala do své literární tvorby, o té naopak hojně mluvila s těmi, se kterými trávila noc. Nebyla tak jen obyčejnou kurtizánou, ale ženou, která dovedla lidem předat něco víc.

Lianě se mimo jiné podařilo vydat například úspěšnou sbírku milostné korespondence s přítelkyní a americkou spisovatelkou Natalií Clifford Barney.

Mnoha lidmi byla pro svou povahu obdivována, některým mužům se ale zdálo, že se na ženu angažuje až příliš. Proto byla také často terčem kritiky.

Milostný trojúhelník

Liane de Pougy se nakonec rozhodla se ženami skončit. Zamilovala se do muže jménem Georges Ghika, kterého si později vzala. Jelikož se jednalo o rumunského prince, lidé ji podle serveru America The Jesuit Review začali najednou daleko více respektovat.

Po 16 letech manželství se Georges zamiloval do jiné díky, která byla pro změnu zahleděná do Liane. Vznikl tak jakýsi milostný trojúhelník, který ale velmi rychle skončil. Liane totiž o svého muže nechtěla přijít a pod pohrůžkou rozvodu jeho vztah s milenkou ukončila.

Po smrti svého muže v roce 1945 se připojila k mnišskému řádu Saint Dominic. Jako jeptiška v něm působila až do své smrti v roce 1950.

Zdroj: America The Jesuit Review, Europeana, Reflex

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články