Nechali v autě psa drahého plemene. Když se pro něj vrátili, uvědomili si, jakou hloupost udělali

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pes bjorn
Zdroj: Profimedia

Když Michael Fox a Johanna Kerwien přišli na parkovišti k autu a všimli si rozbitého okénka, nezajímalo je, že zloděj odcizil notebook, mobilní telefony a navigaci. Z auta totiž zmizel také Bjorn, jejich milovaný roční pejsek. Zloděj byl bohužel znalec a poznal, že bišonek je drahý pes, kterého stojí za to ukrást.

Michael a Johanna ihned rozvěsili plakáty, na internetu začali sdílet inzeráty a doufali, že se policii podaří najít viníka. Jenomže ani po dvou týdnech se vyšetřování nikam nepohnulo, a pár se tak začal bát, že už Bjorna nikdy neuvidí.

„Přivezli jsme si ho jako štěně. Cestovali jsme pro něho přes 400 kilometrů daleko, když jsme tehdy viděli ten inzerát. Jenomže sotva po roce nám byl ukraden a my jsme se opravdu báli, že už se s ním nikdy neshledáme,“ vyprávěla majitelka psa v slzách.

Nečekaný telefonát

Po dvou týdnech od ukradení štěněte dostal pár zvláštní telefonát, ve kterém se jim neznámá žena svěřila, že četla jejich internetové informace o ztraceném psovi. Sama prý dostala jako předčasný vánoční dárek velmi podobného pejska, a dokonce reagoval na jméno Bjorn.

Michael s Johannou se ihned rozjeli na adresu, kterou jim žena dala. Když psa spatřili, hned v něm Bjorna poznali. A nedokázali pospat své nadšení. „Netušili jsme, jak ženě poděkovat. Vůbec jsem neměla slov, tolik jsem se o něho bála,“ řekla Johanna.

pes bjorn

Zdroj: Profimedia

„Měli jsme štěstí, že žena četla naše inzeráty. Mohla si klidně psa nechat, její rodina za něj dala velké peníze. Ona se ale rozhodla jednat správně a vrátit ho majitelům. Policie v současné dobře řeší, zda jí budou její finanční náklady na psa nějak vynahrazeny,“ vysvětlil Michael.

Překupník dávno za horami

Policii se na základě informací od ženy, která psa dostala jako dárek, podařilo kontaktovat jejího syna a následně i sehnat obchodníka, od kterého psa koupil. Jenomže ten ho koupil zase od jiného a šňůra lidí se táhne do neznáma. Překupník, který psa ukradl, tak už je nejspíš dávno za horami.

Ačkoli se případ stále vyšetřuje a pár se trápí také kvůli ukradeným dokladům a elektronice, je teď především šťastný, že má doma zpět svého malého kamaráda. Od té doby vědí, že nechávat psa v autě je nesmysl, obzvlášť v případě, že jde o drahé plemeno.

„Už nikdy bychom podobnou hloupost neudělali. Nikdy by nás nenapadlo, jak zákeřní lidé mohou být, že někdo ukradne dokonce i psa, aby přišel k penězům. Doufáme, že policie viníka dopadne, jisti si tím už ale po tak dlouhé době nejsme,“ uzavírá případ Michael.

Zdroj: dailystar.co.uk, kndpetsitting.com, mondialnews.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články