Na ostrově panenek prý dodnes straší duch utopené dívky. Znetvořené hračky vytvářejí podle návštěvníků děsivou atmosféru

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ostrov desivych panenek
Zdroj: Wikipedie

Je to jedno z nejděsivějších míst na světě. Přesto přitahuje tisíce návštěvníků. Ostrov panenek nacházející se nedaleko hlavního města Mexika je proslulý svou tajemnou atmosférou. Po celém jeho území jsou rozmístěny panenky nebo jejich části, které zdejší návštěvníky děsí nejen za tmy.

Ostrov byl původně vystavěn k zemědělským účelům, píše ABC News. Je uměle vytvořený na jezeře Teshuilo. V 50. letech minulého století se na ostrov přestěhoval muž jménem Julian Santana Barrera, který si chtěl užívat samoty a klidu od okolního světa. Barrera však později začal tvrdit, že ho v místě pronásleduje duch mrtvé dívky.

Panenky pro zesnulou

Podle Barrery byla dívka, která ho na ostrově strašila, zesnulou holčičkou, která se utopila v nedalekém kanále. Někteří dokonce podle webu Euro News tvrdí, že dívku muž našel, bylo ale příliš pozdě na to, aby ji zachránil.

Aby ducha zesnulé nějak utěšil, začal po ostrově rozvěšovat panenky. Doufal, že tím odčiní svůj hřích a to, že se mu ji nepodařilo vytáhnout z vody včas.

Julian Santana Barrera začal obchodovat se zemědělskými plodinami, které vyměňoval za panenky. Ty věšel po stromech a umisťoval do křoví. Nejprve proto, aby uklidnil ducha dívky, později se z toho ale stala jakási posedlost.

Dnes děsí návštěvníky ostrova

Působením času, ale také přírodních podmínek, vlhkosti, dešťů i slunečních paprsků se těla panenek začala na stromech rozpadat. Znetvořené hračky však na místě zůstaly dodnes.

Barrera zemřel v roce 2001. Ostrov je od té doby navštěvován milovníky záhad, mnozí z nich ale i během denního světla pociťují kvůli panenkám rozvěšeným na stromech hrůzu.

V noci zde údajně lidé slýchají pláč dívky, mnozí proto stále věří tomu, že utopená holčička na ostrově stále straší. Julian Santana Barrera chtěl možná ducha panenkami utěšit, podařil se mu ale přesný opak. Z ostrova vytvořil děsuplné místo.

Zdroj: ABC News, Isla de Las Munecas, Euro News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články