Na muže při procházce zaútočila chobotnice. Její počínání si natočil na video

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz s dcerou
Zdroj: Pixabay

Velké množství lidí vyráží přes léto do Spojených států nebo do Austrálie, aby si vyzkoušeli zdejší život a poznali nová místa. V rámci cestovního programu pak pracují například jako prodavači v obchodech, obsluha v zábavních parcích nebo jako plavčíci.

A zrovna práce plavčíka může být často velice náročná. Plavčík je zodpovědný nejen za čistý bazén, ale také životy všech návštěvníků, kteří si chtějí užít radovánky u vody. Občas se ale také objeví nebezpečí v podobě živočichů, kteří ve vodě žijí.

Nebezpečí skryté v hlubinách

Bývalý čtyřiatřicetiletý plavčík Lance Karlson se procházel po pláži se svou dvouletou dcerou a všiml si chobotnice, která se netvářila dvakrát spokojeně. Lance se rozhodl zvíře natočit, to se ale rozhodlo reagovat jinak, než muž očekával.

Na videu, které muž pořídil, je vidět chobotnice, která se nenápadně blíží ke břehu. Člověk by si myslel, že se zde jen otočí a půjde si po svém, k tomu ale nedošlo. Chobotnice se totiž rozhodla zaútočit.

Lance pro Daily Mail Australia uvedl: „Nejprve jsem si myslel, že je to rejnok, ale pak jsem viděl, jak se z vody noří chapadla chobotnice, která se snaží ulovit racka. Vzal jsem dceru do náruče a šel trochu blíž.“ To ale netušil, že se chobotnice rozhodne zaútočit i na něj.

Zvíře jen tak nezmizelo

Lance se o pár chvil později rozhodl zaplavat si ve vodě. Na mušlích však uviděl chobotnici, se kterou měl již ten den čest. Když se na ni podíval, dostal ránu chapadlem přes paži. Hned poté byl zasažen do krku.

Muž sám dodal, že měl příliš zamlžené brýle, aby byl schopen vidět, co se stalo. S bolestmi plaval zpět na břeh a otisky chapadel mu na pokožce vytvořily nepříjemné poranění. Bývalý plavčík však naštěstí věděl, jak se v tento moment chovat.

Svou ženu poprosil, aby mu na krk nalila colu, která zastaví nepříjemné popálení. U sebe bohužel neměli ocet, ten by byl mnohem účinnější. Oblíbený nápoj ale nesmírně pomohl a bolest rychle zmizela.

Je jisté, že si dá muž i jeho rodina v budoucnu velký pozor, kam se vydají a zda někde nečíhá živočich, který by mohl být ještě nebezpečnější.

Zdroj: Daily Mail, Twitter

Autor: Štěpán Pacík


Související články