Na hradě Houska se údajně nachází brána do pekel a v noci ho stráží přízrak v černé kápi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Hrad Houska peklo
Zdroj: Profimedia

Hrad Houska je lákadlem pro české i zahraniční turisty. Objekt nacházející se v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko byl původně vystavěn ve 13. století jako pevnost. Na počátku 17. století byl přestavěn na renesanční zámek. To ale není jediný důvod, proč ho lidé chtějí vidět na vlastní oči. Traduje se, že přímo pod hradem se nachází brána do pekel.

Hrad Houska byl vybudován zhruba ve stejné době jako nedaleko stojící Bezděz. Podle serveru České záhady se tak stále spekuluje o jeho účelu. Nebyl totiž důvod v tak krátkém časovém úseku stavit druhou pevnost.

Některé zdroje mluví o tom, že kopec, na kterém Houska stojí, ukrývá bránu do pekel. Hrad tu tak měl být údajně vybudován proto, aby chránil náš svět před temnými tvory z jiné dimenze.

Podivné jevy

Pravděpodobně nejzáhadnějším místem v celém objektu je hradní kaple. Ta se má údajně nacházet nejblíže bráně do pekel. Je tak lákadlem pro nadšence, kteří se tu tajně pokoušejí strávit noci. Většina takových odvážlivců ale utíká jen několik hodin po setmění.

Lidé pak shodně vypovídali, že v kapli slyšeli podivné zvuky, místo se divně třáslo, nedařilo se jim rozsvítit baterky a nefungovaly zde mobilní telefony.

Přízrak v černé kápi

Podle serveru Novinky existuje legenda o přízraku v černé kápi. Ten hrad údajně v noci hlídá, vyhání z něj všechny, kteří tam nemají co dělat, vyvolené se ale pokouší stáhnout s sebou do pekla.

Ačkoli přízrak je spíše legendou a většina lidí v něj ve skutečnosti nevěří, to, že se v místě děje především po setmění něco divného, na tom se lidé shodují. Některé jevy si nedovedou ani vědci vysvětlit.

Místo bylo několikrát zkoumáno odborníky na paranormální jevy, aktivita nadpřirozených sil je zde údajně velmi vysoká. Kde přesně se ale nachází brána do pekel? Zda jde o peklo takové, jaké známe, nebo jen o obrazné označení něčeho daleko horšího, to se doposud zjistit nepodařilo.

Zdroj: České záhady, Novinky, Hrad Houska

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články