Na benzinové pumpě odmítl típnout cigaretu. Zaměstnanec ho proto ztrestal podle vlastního uvážení

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zakaz koureni
Zdroj: Shutterstock

Kouření na benzinové stanici je hazard se životem. Každé malé dítě ví, že stačí jiskřička a celé okolí může vyletět kvůli vysoce hořlavému benzinu do vzduchu. Jenomže někteří lidé jsou blázni, kteří tohle riziko neřeší. Naštěstí je tu karma, která je po zásluze ztrestá.

Mladík na jedné benzinové pumpě ve Spojených státech amerických si příliš nelámal hlavu s cedulemi, které na zákaz kouření jasně upozorňovaly. Možná je neviděl, možná je viděl, ale schválně je ignoroval. Každopádně vylezl z auta s cigaretou u úst a začal tankovat.

Tím ohrozil nejen svůj život, ale i životy mnoha dalších, kteří se v tu chvíli na pumpě nacházeli. Není se tak čemu divit, že se hned někdo ozval, aby mu vynadal. Ani to ale mladého řidiče nepřesvědčilo, aby cigaretu típl a přestal tak hazardovat se životy mnoha lidí.

Strhla se hádka

Na záznamech z bezpečnostních kamer je vidět, jak se mladíka snaží přesvědčit hned několik lidí. První řidič jenom zakroutí hlavou a doufá, že se mu podaří odjet dřív, než se něco stane. Další ale do mladíka začne rýpat a hádat se s ním. Jenomže toho podporuje další muž sedící na místě spolujezdce.

Ten má očividně také z celé situace legraci. Když se přidají další řidiči, muži se jen usmívají a nedělají si z nich hlavu. Někdo ale za hrdinu být musí, a tak přichází obsluha čerpací stanice, aby situaci konečně vyřešila.

Ani statný muž v profesním tričku ale mladíka nepřesvědčí, aby cigaretu zhasl. A proto se po chvíli hádky rozhodne muž jednat. A to způsobem, který nejspíš nečekal ani mladík, ani nikdo, kdo potom záznamy z bezpečnostní kamery sledoval.

Ztrestal ho pořádnou sprchou

Když mladík opakovaně odmítl zhasnout cigaretu, pracovník pumpy se natáhl pro hasicí přístroj, který je v místě připraven právě kvůli nebezpečí požáru. Ten pak odjistil a mladíkovi dopřál pořádnou sprchu. On i jeho auto tak skončili v bílém oblaku.

A ušetřen nebyl ani vnitřek auta. Smějící se spolujezdec měl totiž celou dobu otevřené okénko. S tím si ale zaměstnanec hlavu nelámal. Karma mladíka ztrestala a stejně tak i jeho drzého kolegu, který měl díky útoku mokro až v klíně.

Nejspíš to byla poslední cigareta, kterou si kdy muž na benzince dal. I kdyby chtěl na zaměstnance podat trestní oznámení, neměl by na to právo. On totiž jednal v souladu s předpisy a uhasil jiskru, která mohla způsobit závažnou katastrofu.

Zdroj: spotlightstories.co, boredpanda.com, YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články