Muž porodil dítě. Nedokáže se ale smířit s tím, že ho v nemocnici označili za maminku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
bennet kaspar williams
Zdroj: Profimedia

Bennett Kaspar-Williams je dnes sedmatřicetiletý muž žijící v Los Angeles. Před více než deseti lety byl ženou, ale uvědomil si, že se cítí být více mužem. Proto se tři roky odhodlával, a nakonec se rozhodl pro změnu pohlaví. To ovšem netušil, co všechno bude jeho proměnu provázet.

Bennett nastoupil hormonální léčbu a po čase šel na operaci, kde mu byla odstraněna prsa. Zaplatil tehdy zhruba 110 000 dolarů, podle jeho slov to ale bylo to nejvíce osvobozující, co kdy udělal. „Prsa mi vadila, nikdy jsem je nechtěl. Spadla mi s nimi doslova obrovská tíha z ramen,“ přiznal.

Bennett po operaci pokračoval v braní léků na změny hormonů. Zmužněl, narostl mu plnovous, jeho postava se změnila. A on si uvědomil, že je se svými pohlavními orgány spokojen a k tomu, aby byl mužem, nepotřebuje další změny. Operaci spodní části těla tak nikdy nepodstoupil.

Našel si manžela

Ačkoli se Bennett rozhodl žít mužský život, nikdy ho nepřitahovaly ženy. Když se setkal s Malikem, hned věděl, že právě on je ten pravý. „Bál jsem se, že jako muž s ženskými pohlavními orgány nikdy nenajdu partnera. Malikovi ale vyhovuji takový, jaký jsem,“ říká Bennett.

V roce 2019 se pár vzal. Žijí spolu jako homosexuální partneři, oficiálně je úředně Bennett mužem, když však přišla řeč na to, že by si pár přál miminko, vlastně jim v tom nic nebránilo. Bennett si dokonce uvědomil, že by dítě rád odnosil on sám.

bennett kaspar williams

Zdroj: Profimedia

V úvahu připadaly i další možnosti, jenomže adopce by byla pro dva muže komplikovaná a nakonec se pár rozhodl, že chce dítě vlastní. Bennett proto přestal brát hormony, aby se mu funkce jeho vaječníků navrátila do normálu. A pak už to stačilo jenom zkoušet.

Báli se

Muž otěhotněl dřív, než sám čekal. Byla to pro něho radostná novina, bohužel se to ale stalo právě v době koronavirové pandemie, a oba nastávající rodiče tak měli celou řadu obav. Nakonec společně vše překonali a pomocí císařského řezu se narodilo Bennetovi zdravé dítě.

On po porodu opět začal brát hormony a žít přesně takový život jako doposud. „Odnosil jsem ho, je můj. To, že ho nekojím a řešíme to jinými způsoby, neznamená nic. Ale vadí mi, když mě lidé označují za jeho matku. Cítím se být více otcem,“ svěřil se.

Jako novopečenou maminku ho údajně označovaly i sestřičky v nemocnici. A to i přesto, že ležel pod dekou do půl těla nahý, pyšnil se mužským hrudníkem a usmíval se na ně zpod plnovousu. Bohužel toto označení mu už nejspíš zůstane. I v úředních materiálech je totiž veden jako matka, ačkoli je zároveň mužem.

Zdroj: dailymail.co.uk, nzherald.co.nz, nypost.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články