Mokrý mýdlový rekord: Zábava, kterou může zkusit překonat každý. Zabere však i měsíce tréninku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
mydlo
Zdroj: Shutterstock

Některé světové rekordy jsou úctyhodné, u jiných se možná lidé pozastaví nad tím, proč by se někdo takovou věcí vůbec zabýval. Nicméně vytvořit rekord se dá v podstatě v čemkoli a nejvyšší věž z mýdla je toho důkazem.

Škopek na vodu má doma každý a mýdlo stojí pár korun. Pokud si chcete vyzkoušet postavit věž z mýdla a přesvědčit se o tom, že světové rekordy v tomto oboru nejsou zrovna lehce dosažitelné, není to vůbec žádný problém.

Pravidla jsou snadná. Kostky mýdla musí být alespoň jednu minutu namočené ve vodě, aby klouzaly a jejich skládání na sebe bylo složitější. Poté si už jen změřte čas a stavte jedno mýdlo na druhé. Podaří se vám jich dát alespoň deset za minutu?

To by totiž byla jen malá část toho, co dokázali rekordmani zapsaní v Guinessově knize rekordů. Mýdlová věž má navíc mezi rekordy hned dvě kategorie: Jednotlivce a dvojice.

Překonal sám sebe

V kategorii jednotlivců vytvořil nejnovější rekord 12. dubna Američan David Rush. Zajímavé na tomto rekordmanovi je, že dlouhé měsíce trénoval, aby překonal sám sebe. Jeho předchozí rekord totiž byl 30 kostek mýdla, které na sebe postavil za minutu.

David v rozhovorech pro média přiznal, že si musel nechat narůst delší nehty, aby se mu mýdla dobře držela a mohl pracovat na novém rekordu. Díky tomu se mu nakonec povedlo svůj zápis v knize rekordů obnovit.

Mezitím ho překonal muž, který naskládal na sebe celkem 32 kostek, Davidovi se ale v novém rekordu podařilo sebe samotného překonat o čtyři a nového rekordmana o dvě mýdla.

Současný rekord ve skládání mokrých kostek mýdla na sebe tak činí celkem 34 kousků postavených za jednu jedinou minutu. David se ale rozhodl, že to není jediný mýdlový rekord, kterým se zapíše do dějin.

Ve dvojici dokázali téměř nemožné

David Rush je držitelem více než 150 různých rekordů zapsaných na webu, z nichž několik desítek je dokonce i v oficiální knize. A to právě včetně mýdlového rekordu.

Když se mu podařilo překonat svůj vlastní rekord ve skládání mýdel jednotlivců, rozhodl se vyzkoušet štěstí i ve dvojici. A to společně se sousedem Jonathanem Hannonem.

Společně se jim po měsících trénování podařilo dosáhnout formy, ve které si začali věřit, a zúčastnili se oficiálního měření. Pravidla u tohoto typu rekordu jsou stejná jako u předchozího.

Mýdlo je minutu namočeno ve vodě a pak se skládají kostky na sebe s tím, že se oba účastníci musejí střídat. Podařilo se jim naskládat na sebe za minutu celkem 47 mýdel.

Tím společně oba muži překonali předchozí rekord dvojic, který byl 40 mýdel. V podstatě dvojice dokázala nemožné, nikdo totiž nepředpokládal, že by se dal rekord překonat o tak vysoké číslo. Nový rekord je platný od 19. ledna letošního roku.

Zdroj: upi.com, realitytvworld.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články