Milovníci kávy, zpozorněte: Tuto informaci jste o svém oblíbeném nápoji netušili. Odteď už si kafe s chutí nedáte

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Žena s kávou
Zdroj: Shutterstock

Káva je oblíbeným nápojem, který drží velké množství lidí na nohou. Oblíbený nápoj se dá připravit nejrůznějším způsobem, se šlehačkou, s mlékem, s ochuceným sirupem. Pokud jste i vy milovníci kávy, přečtěte si, jaký dárek na vás může při popíjení čekat.

Pokud jste někdo, kdo nezvládne přežít ani jeden den bez podpory kofeinu ve formě kávy, zhluboka se nadechněte a se zatajeným dechem si přečtěte informace, které jste o vašem oblíbeném nápoji netušili.

Informace, kterou jste raději nechtěli vědět

Dr. Karan Raj, který svými informativními videi získává miliony zhlédnutí na sociální síti TikTok, vydal varování pro lidi, kteří si kupují namleté kávy. Po zjištění této informace si pravděpodobně rozmyslíte, jakou kávu příště zvolíte.

Ve videu, které získalo přes jeden a půl milionu zhlédnutí, lékař sdělil, že pokud pijete mletou kávu, je velká šance, že vypijete i několik rozdrcených švábů.

K této informaci dodal: „Kupovaná mletá káva obsahuje velice často mleté šváby. Určité procento kávových zrn je zamořeno šváby a jiným hmyzem.“

@dr.karanrCoffee & cockroaches #coffee #bug #learnontiktok #schoolwithdrkaran #sciencefacts♬ Steven Universe – L.Dre

Doktor také dodal, že většina potravinářských úřadů povoluje určité procento chybných částí v našem jídle. Informaci se snažil trochu zachránit a dodal: „Švábi mají vysoký obsah bílkovin.“ Později pak doporučil, že pokud jste alergičtí na šváby, je dobré se držet od kupované mleté kávy dále.

Teorie podpořena univerzitním profesorem

Teorii, kterou muž sdílel na sociální síti TikTok, podpořil profesor biologie z univerzity v Montaně Douglas Emlen, který říká, že po letech studia hmyzu a jeho vztahů s lidmi byl jeden z jeho kamarádů velice alergický na šváby.

Při práci se prý švábů nikdy nedotýkal, ale i přesto měl časté alergické reakce. Začal se o svůj problém více zajímat a zjistil, že veškerá mletá káva se zpracovává z obrovských zásob, jež je téměř nemožné chránit před napadeným hmyzem.

Někteří fanoušci byli v šoku, jiní naopak dodali, že tato informace je od vychutnávání šálku kávy neodradí.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články