Marianne Bachmeier zastřelila vraha své 7leté dcery přímo v soudní síni. Pak se zní stala celebrita

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Marianne Bachmeier
Zdroj: Profimedia

Marianne Bachmeier se stala ženou, která doslova vzala spravedlnost do vlastních rukou. 6. března roku 1981 se jí podařilo do soudní síně, ve které probíhal proces s vrahem její sedmileté dcery, propašovat zbraň. Přímo před zraky všech svědků se pak postarala o to, že dostane vrah trest smrti.

Marianne Bachmeier byla obyčejnou matkou samoživitelkou. Její život nikdy nebyl veselý. Kvůli nedostatku financí musela dát dvě ze svých tří dětí k adopci, protože se o ně nedokázala postarat. Zůstala jí tak jen nejmladší dcera Anna, uvádí server All That’s Interesting.

Jenomže i o tuto dceru nakonec Marianne přišla. Dívka se totiž 5. května 1980 stala obětí hrůzného činu. Žena si její smrt dlouho vyčítala. Kvůli hádce s matkou totiž ten den šla teprve sedmiletá Anna za školu. A právě to se jí stalo osudným.

Udala ho snoubenka

Kdyby ten den šla Anna do školy, nic se jí nemuselo stát. Ona se ale dostala do rukou místního řezníka jménem Klaus Grabowski. Ten byl již dříve trestán za obtěžování nezletilých. Dívku unesl a několik hodin ji držel doma ve sklepě, kde ji týral.

Zda se jí pokusil znásilnit, podle serveru Unilad oficiální záznamy neuvádějí. Nakonec ji nicméně uškrtil punčochami. Podle jeho vlastních slov to neměl v plánu a chtěl dívku pustit. Když mu došlo, co provedl, zpanikařil, její tělo zalepil do krabice a nechal ho na břehu řeky.

Před policii se dostal poté, co o jeho činu informovala úřady jeho snoubenka. Ta byla s jeho minulostí obeznámena, měla však za to, že už je Grabowski jiný. Když zjistila, co provedl, neváhala ani vteřinu a vše ohlásila.

Zastřelen v soudní síni

Grabowski se ke svému činu přiznal, tvrdil ale, že ho sedmiletá dívka vydírala. Prý ho chtěla udat za obtěžování, protože s ní nechtěl mít styk. Toto tvrzení matku zesnulé rozčílilo natolik, že se rozhodla vraha své dcery potrestat. A to přímo v soudní síni.

Dva dny Marianne Bachmeier u soudů poslouchala, jak podstoupil Grabowski dobrovolnou kastraci, jak se léčí, jak za nic vlastně nemůže.

Později se potvrdilo, že vše byly lži. Třetí den propašovala žena do soudní síně zbraň. Namířila ji na vraha své dcery a celkem osmkrát vystřelila.

Trefila se šestkrát a muž na místě zemřel. „Když jsem v soudní síni uviděla ducha své dcery, věděla jsem, že už nemám váhat, ale jednat,“ uvedla údajně střelkyně.

Z té se sice následně stala celebrita, za svůj čin byla ale také potrestána. Dostala 3 roky za mřížemi.

Po propuštění žila nějaký čas se svým partnerem, pak se odstěhovala na Sicílii. Tam vydržela několik let a nakonec odcestovala do Německa. Celý život hledala nějaký nový smysl. Zemřela ve věku 46 let na rakovinu.

Zdroj: All that’s Interesting, Unilad, Okay Bliss

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články