Manažerka si koupila test na covid. Nevyděsil ji výsledek, ale zvíře, které v něm našla

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Sophs Forte
Zdroj: Profimedia

Samotesty na covid se stále dají koupit v lékárnách. Lidé se díky nim mohou otestovat doma a nechodit zbytečně do nemocnic, pokud je jim nevolno, ale nejsou si jistí, zda skutečně koronavirus mají. Jenomže osmadvacetiletá Sophs Forte si už takový test nejspíš nikdy nekoupí.

Když si nesla manažerka jedné malé firmy test z lékárny domů, nejspíš čekala, že nejhorší, co se jí může stát, bude pozitivní výsledek, po kterém by musela na oficiální testy a následně do karantény. Jenomže po otevření krabičky se doma nestačila divit.

Slimáka by člověk čekal spíše někde venku v přírodě než v plastové zkumavce, která má sloužit jako součást testovacího balíčku. Jak se slimák do zkumavky dostal, není jasné, každopádně Sophs Forte byla z nálezu značně vyděšená a znepokojená.

V uzavřeném balení

Zkumavka, ve které byl slimák vmáčknutý, byla po otevření krabičky netknutá. Byla uzavřená a neexistovala žádná možnost, jak by se do ní mohlo zvíře dostat poté, co byl test výrobcem předán prodejci. Zvíře se tak podle všeho muselo dostat na místo při výrobě produktu.

slimak ve zkumavce

Zdroj: Profimedia

„Test jsem si dělala několikrát. Když jsem tak otevřela krabičku a viděla ve zkumavce něco tmavého, byla jsem zaskočena,“ popisuje žena. „Až při bližším pohledu mi došlo, že je uvnitř zkumavky vmáčknutý živý slimák. S přítelem jsme tak hned hledali řešení.“

Pár se dožadoval nějakého vysvětlení, firma vyrábějící testy ale podle všeho nemá tušení, jak se mohlo zvíře do zkumavky dostat. Sice byla páru nabídnuta kompenzace v podobě nového testu, to ale rozhodně jejich šok nijak nezmírnilo.

Jak mají mít lidé důvěru?

Testy na covid by měly být spolehlivé a dát lidem odpověď na to, zda jsou, nebo nejsou nemocní. Jenomže poté, co se příběh o slimákovi ve zkumavce stal virálním, mnoho lidí připsalo, že už nikdy podobným samotestům věřit nebudou. A není se čemu divit.

Pokud se mohlo stát něco takového, jak pak mají lidé věřit tomu, že jsou výsledky testů spolehlivé a mohou na jejich základě jednat dál? Takové názory mají nejen lidé komentující událostí na internetu, ale i odborníci, kteří marně kroutí nad celou situací hlavou.

Výrobce v současné chvíli vyšetřuje pochybení ve firmě, jak se ale slimák do zkumavky dostal, se nakonec stejně nejspíš lidé nedozvědí a na celou věc se zapomene. Podle slov mluvčího nejspíš šlo jen o výjimečný omyl, který se nikdy nebude opakovat.

Zdroj: mirror.co.uk, dailyadvent.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články