Lidský jehelníček: Mirin Dajo polykal střepy a žiletky, přežil i prostřelení hlavy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
mirin dajo
Zdroj: Wikimedia Commons

Byl považován za nezranitelného a přezdívalo se mu někdy také lidský jehelníček. Holanďan Mirin Dajo si své tělo sám propichoval skrz naskrz mečem, přežil prý dokonce i průstřel hlavy. Pro lékaře byl zázrakem přírody, nakonec se mu stala osudnou ocelová jehla, kterou snědl.

Arnold Gerrit Henskes se narodil 6. srpna 1912 v Rotterdamu. Už v dětství měl zálibu ve zbraních, zhruba kolem třiceti let věku si začal uvědomovat, že jeho tělo je v podstatě nezranitelné, uvádí server All That’s Interesting.

Polykal střepy a bodal se do těla

Muž, který si dal později přezdívku Mirin Dajo, se rozhodl svého neobvyklého talentu využít. Ukončil práci v designerské firmě a začal se živit vystupováním pro veřejnost.

Během svých vystoupení lidem ukazoval, jak do svého těla zabodává meče, které pak opět vytáhl, aniž by se mu cokoli stalo. Kromě toho také polykal střepy nebo žiletky. Stal se něčím fascinujícím nejen pro běžnou veřejnost, ale také pro doktory, kteří jeho tělo nikdy nepochopili.

Mirin Dajo se nechával dobrovolně pálit žehličkou, chodil po rozpálených střepech, dokonce tvrdil, že si nechal dvakrát prostřelit hlavu. To všechno dokázal bez sebemenší újmy na zdraví.

Zabil ho hlas shůry

Mirin Dajo při svém vystupování často mluvil o tom, že má dar, který mu byl dán nějakou vyšší mocí. To se mnohdy lidem nelíbilo, a při svých výstupech ve Švýcarsku tak měl dokonce někdy zakázáno mluvit, aby hosty show nevyděsil.

Nakonec to byl právě hlas shůry, který stál muže život. Jednoho dne mu totiž prý našeptal, aby spolkl silnou ocelovou jehlu. A on poslechl, protože si myslel, že po střepech a žiletkách jeho žaludek zpracuje všechno.

Roku 1948, dva dny poté, co jehlu snědl, byl převezen v akutním stavu s vnitřním krvácením do nemocnice. Podstoupil operaci, po které se vrátil domů a podle blízkých vypadal nejprve v pořádku.

Po pár dnech ale zemřel, důvodem byla podle přivolaného lékaře prasklá aorta. Ta nevydržela nápor operace na tělo.

Zdroj: All That’s Interesting, Enigma, I Can’t Believe it’s Non Fiction

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články