Lidé si během pandemie našli zajímavé povolání. Neuvědomují si však jeho rizika

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Par u pocitace
Zdroj: Shutterstock

Jako by to bylo včera. V březnu minulého roku se celý svět obrátil naruby kvůli viru, který nás ovlivňuje dodnes. Lidé museli zůstat doma a mnohdy přišli o svá zaměstnání. Pokud do této skupiny patříte, jak jste to vyřešili?

Ačkoliv tržby firem klesaly, jedné společnosti se doopravdy dařilo. Jedná se totiž o internetovou stránku pro dospělé, na které si můžete předplatit obsah uživatelů z celého světa. A přesně na této stránce se v období pandemie uskutečnil velký boom.

Náročná doba vyžaduje odvážné činy

Savannah Benavidezová v červnu minulého roku opustila svou práci lékařky. Musela se totiž postarat o dvouletého syna, který nechodil do školky. Potřebovala však platit své účty a rozhodla se založit si účet na webové stránce OnlyFans – platformě, na které uživatelé prodávají originální obsah svým předplatitelům.

Paní Benavidezová začala na profilu zveřejňovat své nahé fotografie a od července vydělala šedesát čtyři tisíc dolarů, čímž pokryla nejen své vlastní účty, ale také finančně pomohla rodině a přátelům s platbami nájemného. „Je to více peněz, něž jsem kdy vydělala v jakékoli práci,“ řekla.

Savannah patří mezi šťastné jedince, protože ne každý si takovou částku prodejem svých nahých fotografií vydělá.

Můžete to risknout i vy

Lexi Eixenberger doufala v podobný výdělek a v listopadu si také založila svůj účet na zmiňovaném webu. Dvaadvacetiletá dívka do té doby pracovala v restauraci, ze které byla během pandemie třikrát propuštěna a potřebovala peníze na zaplacení školného.

Poté, co darovala plazmu a vyzkoušela pár brigád, stále neměla dost na to, aby zaplatila své účty. Z toho důvodu se rozhodla vyzkoušet tuto platformu. Štěstí se na ženu však neusmálo. Dosud vydělala jen asi pět set dolarů.

„Mnoho lidí migruje na OnlyFans ze zoufalství,“ řekla docentka sociologie z newyorské univerzity Angela Jones. „Jsou to lidé, kteří mají strach z toho, že nebudou mít na jídlo, bojí se doma rozsvítit světlo a nechtějí být vystěhovaní.“

Tvůrci obsahu OnlyFans mohou čelit nejen profesním problémům, ale také osobním. Nikdy si totiž nemohou být jistí, zda na ně nahé fotografie nebudou vytaženy při pohovoru či v rodinném kruhu.

Zdroj: NY Times
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články